دانستنی های سفر

بازار رضا قدیمی‌ترین بازار مشهد

میشه به مشهد سفر کرد و به بازار رضا سر نزد!بازار رضا یکی از مهم ترین و معروف ترین بازارهای مشهد میباشد که قدمتی دیرینه دارد.

بازار رضا در سال ۱۳۵۵ شمسی و به دستور محمد رضا شاه ساخته شد،پس از تصویب ساخت بازار رضا در مجلس وقت ایران در خیابان شیخ طوسی اقدام به تخریب مغازه های اطراف حرم کردند و پس از تخریب بازار قدیم مشهد، ساخت بازار رضا در سال۵۴ آغاز و در سال ۵۵ به اتمام رسید.

بازار رضا

بازار رضا در دوطبقه ساخته شده است که میتوان اقلامی همچون صنایع دستی، سجاده، تسبیح، انواع عطرها، بدلیجات و انگشترهای مختلف به خصوص فیروزه و سوغاتی های معروف مشهد مانند نبات و زعفران اشاره کرد که در این بازار به چشم می‌خورد. در طبقه دوم این بازار  کارگاه های فیروزه تراشی و فلزکاری به چشم میخورند که شما بهترین انگشتر‌های فیروزه کاری شده را در این بازار میتوانید پیدا کنید.

بازار رضا سوغاتی

در این بازار زیبا و تارخی حدود ۲۱۰۰ باب مغازه وجود دارد که باعث شده این بازار را به یکی از بهترین ها برای خرید سوغاتی در مشهد بدل کرده است،زعفران خراسان، نبات خراسان و بسیاری از ادویه های عالی و خوب را در این بازار می توانید خریداری کنید. انواع شکلات های زنجبیلی و جیلی بیلی که سوغاتی مشهد هستند، را از این مغازه های بخرید. تسبیح های رنگارنگ در اندازه ها و جنس های مختلف، شما را مجذوب خود می کند.

مشهد بازار رضا