جنگل راش سوادکوه را بشناسید

سفری در دل جنگل های راش سوادکوه، این جنگل با پوششی از درختان راش طبیعتی زیبا و بکری در فاصله کمی از تهران قرار گرفته است. 

جنگل راش در روستای سنگده، ‌یکی از با ارزش‌ترین درخت‌های منطقه هیرکانی، دامنه جنگلی قله خرونرو از توابع سوادکوه است.

بخش وسیعی از شهرستان سوادکوه دارای جنگلی متراکم و متنوع با درختهایی نظیر راش، افرا، توسکا، ملج و نوع کمیاب درخت سردار یا سرخدار می‌باشد.

جنگل راش سوادکوه-

با قدم گزاشتن در مسیر جنگل یواش یواش تمام دغدغه های فکری خود را فراموش میکنید و در دل طبیعتی بکر با صدای آب و پرنده ها به آرامشی لذت بخش میرسید.

درختان راش بسیار به آب و هوا حساس میباشند به طوری که در هر فصلی نیز امکان از بین رفتن این درخت وجود دارد،سرمای زمستان در صورتی که شدید باشد به نهال این درخت آسیب می زند، سرمای بهاره نیز برگ های راش را نابود می کند و در گرمای تابستان همچنین این درخت ممکن است بر اثر گرمای شدید نیز آسیب ببیند.

جنگل راش سوادکوه

از تفریحاتی که در این جنگل میتوان انجام داد جنگل نوردی، پیک نیک و عکاسی، دوچرخه سواری در دل جنگل است که هر روزه جوانانی که علاقه به هیجان و طبیعت دارند به این جنگل زیبا پا میگذارند.

جنگل راش دوچرخه سواری در جنگل راش سوادکوه

از آنجایی که این جنگل در ارتفاعات قرار دارد زمستان های سردی به همراه دارد، ولی فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این جنگل میباشد،فراموش نشود که در پاییز این مکان به قدری زیبا میشود که زبان از بیان آن عاجز میباشد.

جنگل های راش سوادکوه