پاموکاله و چشمه های آب گرم ترکیه

پاموکاله یا پاموق قلعه یکی از مکان های دیدنی و زیبا ترکیه میباشد. 

 پاموکاله که به معنی «قلعه پنبه‌ای» است، مکانی با آبگیرهای آب گرم طبیعی میباشد که در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته است.

 پاموکاله

این منطقه زیبا که دارای سنگ های آهکی متخلخل تراورتن میباشد، باعث ته نشین شدن  کانی‌های کربناتی به صورت ایوان‌های پلکانی در این ناحیه شده است، که با وجود چشمه‌های آب گرم، غارهای طبیعی، آبشارها و حوضچه‌های طبیعی در این منطقه باعث معروفیت آن شده، که هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود میکند.

منطقه پاموکاله ترکیه

در منطقه پاموکاله ۱۷ چشمه آب گرم وجود دارد که دمای این چشمه ها بین ۱۰۰ تا ۳۵ درجه میباشد.

بسیاری اعتقاد دارند که آب درون این حوض های آب گرم برای بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری‌های قلبی، فشارخون، بیماری‌های گوارشی، ناراحتی‌های اعصاب بسیار مناسب میباشند.

منطقه پاموکاله در نوبه خود در جهان تک میباشد که با تشکیل رسوب املاح آهکی با زیبایی خاص خود مکانی رویایی به وجود آورده است.

دیدنی های پاموکاله

پاموکاله در منطقه دریا اژه و دره رودخانه مَندَرَس قرار گرفته  که باعث شده در طول سال این منطقه آب‌ وهوای معتدل داشته باشد.

بهترین راه برای رسیدن به این مکان زیبا استفاده از اتوبوس میباشد در طول روز و در ساعت‌های مختلف اتوبوس‌هایی از آنتالیا به این سمت حرکت میکنند که میتوانید با آنها به این منطقه زیبا با چشم اندازهای حیرت انگیز بروید.

 منطقه پاموکاله شهردیزلی