دانستنی های سفر

ترفند یزدی ها در جذب گردشگر در تابستان

 

همانطور که میدانید شهر یزد، دارای آب و هوای گرم و خشک میباشد و بیشتر حجم توریست در این شهر در فصل های خنک مثل بهار و پاییز میباشد.

اما اینبار یزدی ها ابتکاری به خرج داده اند تا در فصل گرم تابستان هم ، گردشگران به شهرشان بیایند.

ترفند یزدی ها در جذب گردشگر در تابستان

مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد "سید مصطفی فاطمی" اعلام کرده است:

 بیش از بیست جشنواره فرهنگی – هنری و گردشگری در تابستان سال 98 در این استان برگزار خواهد شد که با تخفیف های ویژه از طرف هتل ها و کمپ های کویرنوردی همراه میباشد. همچنین وی افزود: " این جشنواره‌ها که به همت شهرداری‌ها، اتاق بازرگانی، اصناف و جامعه هتلداران برگزار خواهد شد، به کاهش حتی تا نصف هزینه‌های سفر به یزد منتج می‌شود."

برنامه های این جشنواره ها که از نیمه خرداد تا نیمه شهریور ادامه دارد بصورت زیر میباشد:

جشنواره های خردادماه یزد:

محصولات لبنی در ندوشن – زردآلو فراغه در ابر کوه – گل انار در تفت – رویدادهای فرهنگی بم و یزد ، رویدادهای فرهنگی ایران و مجارستان ، پارچه و دست بافت های سنتی فجر در مرکز استان یزد.

جشنواره های تیرماه یزد:

جشنواره گونه های نادر جانوری – جشن ثبت جهانی – پایتخت کتاب – موسیقی کویرنشینان – نصرآباد بهشت میوه ها در شهرستان های یزد – تفت و مهریز.

جشنواره های مرداد ماه یزد:  

شب های مهریز – کبوتر و پرندگان زینتی اردکان – آلبالو طزرجان – باز بافت و هفته گردشگری میبد در شهرستانهای مهریز ، اردکان ، تفت ، یزد و میبد.

جشنواره های شهریور ماه یزد:

جشنواره بین المللی آئینی تئاتر ایران – مسابقات موتور کراس – مجسمه های شنی – در شهرستان بافق و جشنواره صنعت چاپ – رالی کویر در شهرستان یزد.

به نقل از خبرگزاری ایسنا در مصاحبه با آقای فاطمی  : سال گذشته جشنواره‌های متعددی در استان یزد و به میزبانی شهرستان‌های مختلف برگزار شد به طوری که یزد، جایگاه اول رویدادهای گردشگری را در سال ۹۷ به خود اختصاص داد که ضریب اشغال هتل‌ها را نیز افزایش داد و در نهایت معرفی استان یزد را به دنبال داشت.

با این تفاسیر و با برنامه ریزی دقیق جشنواره های متعدد در هر ماه، انتظار میرود تابستان 98، گردشگران بسیاری به سمت شهر یزد سفر کنند.