جاده رویایی اسالم به خلخال

جاده ای رویایی در قلب جنگل های شمال،مسیر اسالم به خلخال یکی از شگفت انگیزترین جاده های جنگلی ایران میباشد.این جاده زیبا مسیر ۷۰ کیلومتری بین شهر اسالم در استان گیلان  و شهر خلخال در جنوب استان اردبیل ادامه دارد.شرایط آب هوایی این منطقه به دلیل قرار داشتن در ارتفاع در تابستان هم هوا سردی دارد.

 اسالم به خلخال

شهرستان خلخال به دلیل نزدیک بودن به استان گیلان طبیعتی زیبا و رویایی دارد،از دیگر جاذبه های شهرستان خلخال می‌توان به تفرجگاه ازنو و پارک اللر باغی اشاره کرد. آبگرم گیوی یکی دیگه از مکان های دیدنی آن میباشد که هر ساله گردشگران زیبادی را جذب خود میکند.

این جاده رویایی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است، اگر از شهر اسالم این مسیر را شروع کنید، ابتدا با جاده‌ای پوشیده از درختان جنگلی پیش رو شما خواهد بود که با مسیر پر پیج و خمی که دارد لذت رانندگی را دوچندان میکند،با گزشتن از شهر اسالم منظره اطراف از جنگل به دشت تغییر میکند که چشم اندازی فوق الاده ای میباشد.

 اسالم به خلخال

طبیعت این جاده بسیار بکر و دل نشین میباشد،فراموش نکنید باک ماشین خود را قبل از ورود به این جاده پر کنید چون در مسیر ۷۰ کیلومتری خود پمپ بنزینی به چشم نمیخورد.

در طول این جاده آبادی هایی قرار دارد که در دل طبیعت میباشند میتوانید در این آبادی ها و در کلبه های چوبی یک اقامت به یاد ماندی را تجربه کنید.

 اسالم به خلخال