دانستنی های سفر

جاده رویایی اسالم به خلخال

جاده ای رویایی در قلب جنگل های شمال،مسیر اسالم به خلخال یکی از شگفت انگیزترین جاده های جنگلی ایران میباشد.

این جاده زیبا مسیر ۷۰ کیلومتری از شهر اسالم در استان گیلان  تا شهر خلخال در جنوب استان اردبیل ادامه دارد.

شرایط آب هوایی این منطقه به دلیل قرار داشتن در ارتفاع در تابستان هم دارای هوا سردی میباشد.

 اسالم به خلخال

شهرستان خلخال به دلیل نزدیک بودن به استان گیلان طبیعتی زیبا و رویایی دارد، از دیگر جاذبه های شهرستان خلخال می‌توان به تفرجگاه ازنو و پارک اللر باغی اشاره کرد. همچنین آبگرم گیوی یکی دیگر از مکان های دیدنی آن میباشد که هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود میکند.

این جاده رویایی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است، اگر از شهر اسالم این مسیر را شروع کنید، ابتدا با جاده‌ای پوشیده از درختان جنگلی پیش رویتان روبه رو  میشوید که با مسیر پر پیج و خمی که دارد لذت رانندگی را دوچندان میکند.

با گذشتن از شهر اسالم، منظره اطراف از جنگل به دشت تغییر میکند که چشم اندازی فوق العاده دارد.

 اسالم به خلخال

طبیعت این جاده بسیار بکر و دل نشین میباشد،فراموش نکنید باک ماشین خود را قبل از ورود به این جاده پر کنید چون در مسیر ۷۰ کیلومتری آن پمپ بنزینی به چشم نمیخورد.

در طول این جاده آبادی هایی قرار دارد که در دل طبیعت میباشند، میتوانید در این آبادی ها و در کلبه های چوبی یک اقامت به یاد ماندی را تجربه کنید.

جاده  اسالم به خلخال در چهارفصل "بهار - تابستان - پاییز و زمستان" زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد و میتوان در آن مناظری حیرت انگیز را دید. پس نمیتوان گفت بهترین زمان رفتن به این جاده در چه فصلی از سال است. 

اما اگر در پاییز و زمستان، راهی این جاده شدید، حتما ایمن رانندگی کنید و زنجیر چرخ همراه داشته باشید، چرا که باران و برف جاده را لغزنده میکند. توجه داشته باشید قبل وارد شدن به این جاده، حتما اخبار راه ها را پلیس راه بگیرید و بیگدار به آب  نزنید.

 اسالم به خلخال