دریاچه وهم انگیز ارواح در ایران

 

خیلی از شما حتما بدنبال هیجان هستید و دوست دارید به جاهایی مرموز و ناشناخته بروید. امروز میخواهیم به یکی از مکانهای پر رمز و راز در شمال ایران برویم که به دریاچه ارواح معروف است.

این دریاچه در نزدیکی نوشهر قرار دارد و اگر برای شما هم سوال است که چرا به آن دریاچه ارواح میگویند؟ و یا چه رمز و رازهایی در پشت این دریاچه پنهان شده؟ با هورگشت همراه باشید.

در استان مازندران، در نزدیکی نوشهر، در میان جنگل های انبوه دریاچه ای زیبا و بکر وجود دارد که دریاچه ممرز یا ملا کلا نام دارد اما شهرت آن دریاچه ارواح است.

دریاچه ارواح کجاست؟

دریاچه ارواح هفتصد متر طول و سیصد متر عرض دارد و یکی از زیباترین دریاچه هایی ست که باید حتما آن را دید. قرار گرفتن این دریاچه در وسط جنگل و ظاهر پر رمز و راز خود دریاچه باعث شده چنین نامی را بر رویش بگذارند.

در وسط دریاچه درختان مرده به چشم میخورند که باعث وهم آلود شدن این منطقه شده است. حتما با شنیدن درختان مرده برایتان سوال های بسیاری پیش آمده؟! بله درختان مرده به بازمانده تنه درختانی گفته میشود که از میان رفته اند و تنها تنه ی آنها برجای مانده.

دریاچه ترسناک ارواح در نوشهر

درختان مرده در دریاچه ارواح

دریاچه ممرز نوشهر

آب دریاچه بسیار زلال و شفاف است بگونه ای که انعکاس درختان در آن به وضوح قابل دیدن است.  

علاوه بر درختان مرده ای که در وسط دریاچه، منظره ای ترسناک ایجاد کرده اند، خود جنگلی که دریاچه در وسط آن قرار دارد نیز بسیار وهم انگیز است. جنگلی انبوه از درختان سربه فلک کشیده و ساکت که تنها از گوشه و کنارش صدای حیوانات عجیب به گوش میرسد و سکوت جنگل را میشکند.

همچنین در بیشتر مواقع سال مه بر دریاچه سایه افکنده و آن را در آغوش کشیده.

راز دریاچه ارواح در نوشهر

با تمام این تفاسیر، نامی که مردم محلی بر روی آن گذاشته اند بسیار برازنده است. مردم محلی بر این باورند که این جنگل و دریاچه در تسخیر ارواح است و بهمین جهت چنین نامی را بر روی آن گذاشته اند.

در این منطقه ترس و زیبایی، هارمونی بی نظیری را به وجود آورده که باعث میشود خیلی از افراد وسوسه شوند و سفری ترسناک به دریاچه ارواح را برنامه ریزی کنند. اما بهتر است فصل پاییز و زمستان را برای سفر انتخاب نکنند پرا که باران و گل و لای مسیر را ناهموار میکند، البته با تجهیزات کامل میتوان در این دو فصل هم به سراغ دریاچه ارواح رفت.

دریاچه ارواح در ایران

اگر به دنبال ماجراجویی و هیجان هستید، حتما به این دریاچه ترسناک بروید و هم از زیبایی های بکرش لذت ببرید و هم عکس های فوق العاده ای از این جنگل و دریاچه مرموز بیاندازید.