دانستنی های سفر

دانستنی ها و اطلاعات ضروری برای سفر به مالزی | آب و هوایی کشور مالزی | در مالزی چی بپوشیم؟!😈

دانستنی های سفر به مالزی

مازی کشوری پر از هیجان و تفریح است که امروزه از بهترین مقاصد گردشگری نیز محسوب میشود . سفر به این کشور سفری خاطره انگیز و منحصر به فرد خواهد بود . از جنگل های سبز و انبوه شهر کوالالامپور گرفته تا سواحل بکر جزایر زیبای پرهنتیان !!! همه و همه چنان زیبایی ای به این کشور بخشیده که دیدن تک تک آنها لذتی وصف نشدنی دارد . هر کسی با هر سلیقه ای که وارد این کشور شود از جذابیت های منحصر به فرد آن لذت خواهد برد . آداب و رسوم متفاوت ، غذاهای متنوع و لذیذ ، طبیعت بکر و مراکز خرید بی نظیر آن سفری خوش و تکرار نشدنی را برایتان رقم میزند .

لیست قیمت های تور ارزان مالزی

کشور زیبا و جذاب مالزی

1- اطلاعات ضروری برای سفر به مالزی

ساعت این کشور 4 ساعت و نیم از تهران جلوتر است . مردم در این کشور به زبان مالایی صحبت می کنند و با واحد پول رینگیت مبادلاتشان را انجام میدهند .

کد کشور : 0060

شماره پلیس و آمبولانس : 999

جهت رانندگی : سمت چپ

نمایی زیبا از کشور مازی

2- آب و هوایی کشور مالزی

مالزی کشوری در نزدیکی خط استواست . آب و هوایی استوایی این کشور در تمامی طول سال گرم و مرطوب است و کمتر دچار تغییر میشود . البته ماه های نوامبر تا اواخر ماه مارس بارش کمی درش دیده میشود . ماه های مه تا جولای خشک ترین ماه های سال است که بارش های اندک آن هوا را تمیز و پاکیزه نگاه میدارد .

نمایی زیبا از شهر های دیدنی کشور مالزی

3- لباس مناسب در کشور مالزی

لباس های تابستانی برای آب و هوای گرم این کشور بسیار مناسب است ، یکی از مهمترین چیزهایی که در سفر باید همراهتان باشد کفش مناسب و راحت برای گشت و گذار است .

4- غذاهای کشور مالزی

مالزی غذاهای رنگارنگ و متنوعی دارد . غذاهایی لذیذ که میوه ها وسبزی جات مواد اصلی آن را تشکیل میدهد و فرصت چشیدن این طعم های جدید را از دست ندهید .

غذاهای بینظیر و رنگارنگ گرجی

5- معاشرت و آداب در مالزی

مالزی کشوری با مردم مسلمان است . بیشترین جمعیت مسلمان در این کشور زندگی میکنند . هنگام آشنایی با افراد ، با زنان نباید دست بدهید . از دیگر نکاتی که باید یادآور شویم این است که هنگام ورود به منزل و مساجد باید حتما کفش هایتان را از پا دربیاورید و اینکه عکس برداری از اماکن مذهبی اصلا ایرادی ندارد اما اگر این کار را نکنید بهتر است .

نمایی از شهر زیبای کوالالامپور در مالزی

6- سلامت در کشور مالزی

نکته ی اول در حفظ سلامتی در این شهر استفاده از کرم های ضد آفتاب و عینک آفتابی است . سعی کنید مایعات را زیاد استفاده کنید که دچار گرمازدگی در کشور غریب نشوید . از دیگر نکات باید به حشرات در این کشور اشاره کنیم . حشراتی که در تمامی روزهای سال در این کشور دیده میشود . همیشه اسپری های حشره کش همراهتان باشد که دچار مریضی ناشی از نیش زدن آنها نشوید .

کشور سرسبز و بکر مالزی

7- الزامات ورود به کشور مالزی

1- برای ورود به کشور مالزی حتما باید پاسپورت یا گذرنامه تان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد ، پس حتما از اعتبار گذرنامه ی خویس اطمینان حاصل کنید .

2- برای گرفتن روادید این کشور باید هزینه ای را پرداخت کنید و اینکه اگر تقاضای شما رد شود این هزینه به شما بازگردانده – میشود .

تفریحات مهیج در کشور زیبای مالزی

8- اطلاعاتی درباره ی کشور مالزی

1- حمل و نقل عمومی و خصوصی در این کشور وضعیت مناسبی دارد و شما نباید نگران سفرهای درون شهری و برون شهری تان باشید .

2- ترافیک سنگین در اکثر نقاط وجود دارد . اگر خودتان راننده بودید و تصادف کردید تحت هیچ شرایطی ماشی را تا آمدن افسر پلیس تکان ندهید .