دانستنی های سفر

با تاجیکستان بیشتر آشنا شوید

تاجیکستان یکی از کشور های همسایه ایران کشوری فوق العاده زیبا با گنجینه غنی تاریخی و فرهنگی خود برای گردشگران می توانند بسیار جذاب باشد،با سفر به تاجیکستان حتما این موضوع که آنها هم فارسی صحبت میکنند شمارو شگفت زده می کند.

طبیعت زیبا تاجیکستان

تاجیکستان یک کشور کوهستانی میباشد که دارای بارندگی های زیاد و منابع آب فراوان است. آب و هوای این کشور درتابستان ها گرم و در زمستان معتدل و مطبوع است . پایتخت آن شهر دوشنبه میباشد و مردم آن به زبان تاجیکی صحبت میکنند که بسیار نزدیک به زبان فارسی میباشد،تاجیکستان دارای فرهنگ بسیار کهنه ای میباشد که به دوران میان سنگی برمی گردد.این کشور زیبا و تاریخی فرهنگ ها و نژادهای مختلفی را در خود دارد که در آثار تاریخی به جا مانده و هم در نژادهای مردم ساکن در این کشور کاملا مشهود است.

تاجیکستان

تاجیکستان یکی از بهترین مکان ها برای سفر میباشد که کمتر کسی از آن خبر دارد. در زمان جماهیر شوروی، بسیاری از روس ها سفر به تاجیکستان را برای عوض کردن آب و هوا مناسب می دانستند.تاجیکستان برای دوست داران طبیعت گزینه ای عالی میباشد،طبیعت بکر و دست نخورده چشم انداز های رویایی آرزوی هر طبیعت گردی میباشد که قدم در جایی بگزارد که کمتر کسی از آن دیدن کرده است.

برای آشنایی بیشتر با مکان های دیدنی تاجیکستان به این لینک مراجعه کنید.

طبیعت تاجیکستانطبیعت بکر تاجیکستان