دانستنی های سفر

محله زیبا جلفا

محله جلفا اصفهان

محله جلفا اصفهان،محل مسیحی نشین اصفهان میباشد،این محله در زمان شاه عباس صفوی به ارامنه داده شد تا از کنار رود ارس به کنار زاینده رود کوچ کردند تا امنیت‌شان در برابر نسل‌کشی ارامنه در امان باشند و بعد از آن ارامنه در همان جا ماندگار شدند که محله جلفا امروزی را به وجود آوردند.

معماری این منطقه بسیار زیبا و متفاوت میباشد که با کوچه های سنگ فرش شده حس و حال کاملا متفاوتی به این محله داده است که با قدم زدن در آن یک حس آرامش به آدم دست میدهد.

جلفا اصفهان

در جلفا مکان های دیدنی وجود دارد که شامل کلیسای بیت اللحم و کلیسای وانک که مشهورترین این کلیساها می باشند به چشم میخورند که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این بناهای تاریخی وارد محله جلفا اصفهان میشوند.

میدان کلیسا وانگ

یکی از مشهورترین محله های جلفا اصفهان محله چهارسوق می باشد که توریست های بسیار زیادی سالانه از آن بازدید می کنند، این محله در گذشته های دور محله مربوط به صنعت گران بوده است که امروزه نیز می توانید آثاری را از این موضوع در این محل مشاهده کنید.

در این کوچه های تاریخی و زیبا کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارد که با موسیقی‌ها و سبک غربی و اروپایی حس حال دیگری به آدم میدهد با صدا ساعت کلیسای مرکزی جلفا که راس هر ساعت به صدا در می آید این حس تشدید میشود.

کوچه های جلفا

خیابان خاقانی از خیابان های شناخته شده اصفهان میباشد که در محله جلفا قرار گرفته است،این محله پر از گالری‌های هنری، مجتمع‌های تجاری پوشاک میباشد که بهترین مکان برای قدم زدن در این محله زیبا میباشد.

برای آشنایی بیشتر با مکانهای دیدنی اصفهان اینجا کلیک کنید.