بازارهای گرجستان از نگاه یک گردشگر

اگر هیچ تصوری از کشور گرجستان ندارید و قصد سفر به این کشور جذاب را دارید بهتر است بگوئیم گرجستان کشوری است که بهترین تجربه های را برایتان رقم میزند . مردمی مهربان ، خونگرم ، خوش قلب و صمیمی ، روستاها و مناطق گردشگری بکر و منحصر به فرد و حتی سواحلی که تجربه ای تکرار نشدنی را برایتان رقم میزند . خلاصه که در این کشور هیچانات بسیاری انتظارتان را میکشد پس فرصت را از دست ندهید . آژانس مسافرتی هورگشت با مجهزترین و بهترین تورهای گردشگری به مقصد گرجستان شما را همراهی خواهد کرد . از این تورهای بینظیر غافل نمانید قطعا پشیمان خواهید شد چرا که با هزینه هایی ایده آل میتوانید سفری تکرار نشدنی را تجربه کنید . 
دلایل بسیاری وجود دارد که شما علاقه مند به سفر گرجستان باشید . طبیعت بکر ، مردم بینظیر و مهمان دوست ، بازارهاو مراکز خرید جذاب ، کوچه پس کوچه های دیدنی با بافتی منحصر به فرد ، اماکن دیدنی فراوان ، وجود شهرهایی مثل تفلیس و باتومی و صدها دلیل ریز و درشت دیگر . ما در این مقاله قصد بررسی بازارهای گرجستان از نگاه یک گردشگر را داریم پس با ما همراه باشید . 

گرجستان کشوری است که همان طور که گفتیم مراکز خرید بیشماری را درون خودش گنجانده . تفلیس مال یکی از بهترین آنهاست . من شخصا وقتی به عنوان یک گردشگر وارد گرجستان میشوم دوست دارم اول همه ی مراکز خرید و بازارهای این مکان را مورد بررسی قرار دهم چون دیوانه وار عاشق خرید کردن هستم . هیچی مثل خرید نمیتونه حال منو جا بیاره . معمولا تا قرون آخر پولم و خرید میکنم و به ایران برمیگردم . 
خوب برگردیم سر بحث اصلی !

تفلیس مال 

تفلیس مال یکی از مراکز خریدیه که حتما باید در سفر به پایتخت گرجستان از آن دیدن کنید . این مرکز خرید منحصر به فرد بزرگترین سنتر شهر تفلیس محسوب میشود و از نظر موقعیت مکانی در بخش غربی شهر قرار گرفته . تفلیس مال 108 فروشگاه دارد که همگی آنها به برندهای مطرح و برتر اختصاص یافته . اگر به عنوان یک توریست به دنبال خریدهای ارزان قیمت هستید تفلیس مال خیلی گزینه ی مناسبی نیست اما برای کسانی که از نظر اقتصادی مشکلی ندارند انتخاب تفلیس مال برای خرید یکی از بهترین انتخاب هاست . 

 

تفلیس مال گرجستان

 

ایست پوینت 

یکی دیگر از مراکز خریدی که در گرجستان بسیار مورد توجه توریستان و گردشگران است مرکز خرید ایست پوینت است . مرکز خریدی که درست در مرکز شهر قرار گرفته و از آنجایی که دسترسی بسیار مناسبی هم دارد باعث شده که هرکس که به تفلیس میرود حداقل یک بار آن جا را ببیند حتی اگر قصد رفتن به آنجا را هم نداشته باشد . 
بولینگ ، سینما سه بعدی ، فروشگاه ها و مغازه های بینظیر با اجناسی ناب و منحصر به فرد ، باشگاه کودکان ، رستوران و کافه های بینظیر و خلاصه که هر آنچه که تصور کنید در مرکز خرید ایست پوینت برایتان قابل دسترسی است . ایست پوینت هم جزء آن دسته از مراکز خریدی است که در تفلیس به اصطلاح ترکونده !! اونو از دستش ندین .

 

ایست پوینت تفلیس

خیابان پکینی 

خیابان پکینی همان طور که از نامش پیداست یک مرکز خرید نیست بلکه خیابانیست که دو طرف آن پر است از مغازه ها و فروشگاه هایی که قطعا هر آنچه در ذهن تان تصور کنید را درش خواهید دید . من به عنوان گردشگری که نصف دنیا را دیده ام خیابان پکینی را به شدت پیشنهاد میکنم . شما با هر مقدار بودجه ای که پا به خیابان کینی بگذارید میتوانید خرید کنید و لذت ببرید و ماهم به دنبال همین هستیم . لذت بردن از سفر !

 

خیابان پکینی تفلیس

 

مرکز خرید مرانی 

و اما یه مرکز خرید باحال دیگه ! مرکز خرید مرانی بنایی شیک و 4 طبقه است که درست در مرکزی ترین نقطه ی شهر قرار گرفته . شاید یک مجتمع 4 طبقه از نظر شما کوچک به نظر برسد اما بهتر است بگوئیم با وجود کوچک بودنش شما هر آنچه بخواهید درش خواهید یافت . از برندهای مطرح جهانی گرفته تا پیش پا افتاده ترین اجناس ممکن که شاید حتی باور نکنید . شما از ساعت 10 صبح تا 10 شب فرصت دارید برای خرید و بازدید به مرکز خرید مرانی بروید و خرید کنید و لذت ببرید . هیچی مهمتر از این نیست . 

مرکز خرید کارواسلا

خوب رسیدیم به مرکز خرید مورد علاقه ی من ! مرکز خرید کارواسلا ! مجتمعی 8 طبقه و بزرگ با دیزاینی زیبا و چشم نواز ! شما با رفتن به این مرکز خرید بیش از 600 انتخاب پیش رویتان خواهید داشت . 600 فروشگاه با بیشترین اجناس و تنوعی باورنکردنی ! خوب چی از این بهتر ؟ 
کیف ، کفش ، لوازم منزل ، لوازم آرایشی ، عطر و ادکلن ، رستوران و کافه و خلاصه هر آنچه بخواهید در این مرکز خرید گنجانده شده تا بتوانید لحظاتی منحصر به فرد را در آنجا داشته باشید . مرکز خرید کارواسلا از ساعت 11 صبح تا 9 شب میزبان شما خواهند بود . من به شخص این مرکز خرید را به شدت پیشنهاد میکنم . 

مرکز خرید لیلو ، مرکز خرید جی تی سی ، مرکز خرید مگالین ، بازار میدان ، مرکز خرید اوراسیا ، دیروپ پلازا ، سیتی مال گلدانی و ده ها مرکز خرید و بازار دیگر در گرجستان وجود دارد که قطعا خرید از هر یک از آنها برایتان لذت بخش خواهد بود . 

حال شما تا به حال سفری به تفلیس داشته اید ؟ اصلا کشور گرجستان را دیده اید ؟ اگر رفته اید قطعا تجربه ی خرید هم داشته اید !! اما برای کسانی که نرفته اند و قصد رفتن را دارند این مرکز خرید را به شدت پیشنهاد میکنیم . 

سفری خوش و مطمئن را برایتان آرزو میکنیم .