با چه شیرینی هایی به استقبال نوروز برویم ؟

روزهای پایانی سال را میگذرانیم و کم و بیش آماده ایم تا سالی دیگر را آغاز کنیم و نوروز را جشن بگیریم . مردم در سرتاسر کشور به تکاپو می افتند و سعی میکنند تمامی سنت ها را به جا بیاورند و کاملا آماده به استقبال نوروز بروند . همه چیز مهیاست تا شما با بهترین شرایط ، سال را نو کنید . از کوچکترین آداب و رسوم گرفته تا بزرگترین آن ! از خرید لباس عید گرفته تا درست کردن شیرینی های خوشمزه برای دید و بازدید و سفره ی قشنگ هفت سین . از آداب و رسومی که معمولا نزدیک به عید دیده میشود میتوان به خانه تکانی ، خرید نوروزی ، حاجی فیروز ، کاشتن سبزه ، پختن سمنو ، چیدن سفره ی هفت سین ، جشن چهارشنبه سوری ، خوردن سبزی پلو با ماهی برای شب عید ، تزئین اماکن عمومی و ... اشاره کرد . 

ما در این مقاله میخواهیم شما را با شیرینی های نوروزی آشنا کنیم تا با بهترین شیرینی ها به استقبال نوروز 98 بروید . 

قطاب 

اصلا اسم قطاب که میاد آدم یاد شهر یزد میفته ! شهری تاریخی با اون بافت زیبا و جذاب . طعم بینظیر این شیرینی باعث شده قطاب تبدیل به یکی از محبوب ترنی شیرینی ها شود حتی برای نوروز . 
قطاب دو نوع سنتی یزدی و عسلی دارد . قطاب های یزدی دو لایه دارد ، لایه ی خارجی و مغز داخلی . لایه ی خارجی را نانی تشکیل میدهد که در روغن زیاد سرخ میشود . آرد گندم ، شیر ، ماست و زرده ی تخم مرغ این نان را تشکیل میدهد ! و اما مغز داخلی قطاب ! پودر بادام ، هل و پودر قند مغز داخلی قطاب را تشکیل میدهد .
و حالا قطاب عسلی !! این نوع قطاب هم کاملا شبیه به قطاب یزدی است با این تفاوت که به جای مغزهایی مثل پودر قند ، بادام و هل از عسل استفاده میشود . قطاب با یک فنجان چای بسیار لذیذ و خوشمزه خواهد بود . 

شکوفه قند 

یکی دیگر از شیرینی هایی که در عید طرفداران بسیاری دارد شیرینی شکوفه قند است . البته این شیرینی اسم های دیگری نیز دارد و میتوان گفت هر کسی آن را به یک اسم میشناسد . الان که نزدیک عید هستیم کم کم باید به فکر شیرینی باشیم !
شیرینی شکوفه قند از آن دسته شیرینی هایی است که در خانه هم میتوان آن را تهیه کرد . تور این اوضاع اقتصادی فکر کنم اگه شیرینی تو خونه تهیه بشه بسیار مقرون به صرفه تر است . 
شکوفه قند تهیه شده از روغن جامد ، پودر شکر ، وانیل ، جوش شیرین و آرد سفید است . تنها کافیست کمی زمان بگذارید تا بتوانید بهترین طعم ها را برای نوروز 98 آماده کنید . 

نقل یزدی 

در کنار همه ی شیرینی های نوروزی نقل یزدی نیز جایگاه ویژه ای دارد . از آنجایی که هم کوچک است و هم میل کردنش راحت است همه به آن علاقه مندند . ترکیب آب ، شکر و تارتار این شیرینی خوش طعم را به شما میدهد . 

نان برنجی 

و باز هم یکی شیرینی یزدی دیگر که شما را با خودش به استقبال عید میبرد . این شیرینی خوش مزه از ترکیب آرد برنج ، شکر ، تخم مرغ ، آرد سفید ، روغن ، هل و گلاب تهیه میشود و بسیار پرطرفدار است . نان برنجی هرساله جزء پرفروش ترین شیرینی های نوروزی است . این خوراکی بینظیر را جزء خرید های عیدتان قرار دهید . 

شیرینی کرکی 

یکی دیگر از شیرینی های خوش مزه ی نوروزی شیرینی کرکی است . شیرینی بسیار لذیذ و خوشمزه ای که از پودر قند ، آرد برنج ، پودر پسته و زعفران حل شده تهیه میشود . شیرینی چیزی است که اگر تو کل سال در خانه تان نباشد مهم نیست اما هنگام نوروز حتما باید شیرینی داشته باشید ! قطعا اولین چیزی که برای پذیرایی میهمانان میاورید شیرینی و چای است . 

همان طور که قبل تر گفتیم شاید به دلیل گرانی ها نتوانید شیرینی لازم را برای نوروز تهیه کنید بهترین کار این است که خودتان آنها را بپزید . شیرینی هایی که در این مقاله از آنها اسم بردیم به راحتی قابل پختن است از این رو احتیاجی نیست به فکر خرید از بیرون باشید . 

آژانس مسافرتی هورگشت یکی از بهترین آژانس های شهر تهران است . تورهای نوروزی آژانس مسافرتی هورگشت به شما این امکان را میدهد که از تعطیلات تان بیشترین لذت را ببرید .