بهترین شهرهای ایران برای سفر نوروزی کدامند ؟

یه ایرانه و سفرهای نوروزی !!
وقتی اسم نوروز و 13 روز تعطیلی اش میاید (البته امسال 17 روزه) همه سریع دوست دارند برنامه ریزی کنند و تهران را ترک کنند ، به خاطره همین تو این تعطیلات تهران تبدیل به خلوت ترین شهر تهران میشود . حالا شاید شما دوست دارید بدانید کدام شهرها برای سفر نوروزی مناسب تر است . ما در این مقاله بهترین شهرهای ایران برای سفرهای نوروزی را به شما معرفی میکنیم پس با ما همراه باشید .

نیشابور

شهر نیشابور یکی از بهترین شهرهای تاریخی در ایران است . شهری با طبیعتی بکر و بینظیر . نیشابور شهر عطار ، شاعر بزرگ و نامی کشورمان با بناهای تاریخی مدهبی فراوانش از شما میزبانی میکند . آرامگاه عمر خیام ، آرامگاه و مسجد محمد محروق ، مسجد چوبی ، آرامگاه کمال الملک بزرگ ، آرامگاه محمد عطار نیشابوری ، آرامگاه حیدر یغما و ده ها مکان جذاب و دیدنی دیگر در این شهر منحصر به فرد انتظار شما را میکشد . 

 

شهر زیبای نیشابور

 

فومن

و اما فومن ! شهری که همزمان با ایام تعطیل افراد بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خودش میکشاند . وقتی اسم تعطیلات میاید درصد زیادی از مسافرین سفر به شهرهای شمالی را ترجیح میدهند . فومن هم یکی از شهرهای شمالی استان گیلان است که هنگام تعطیلات بسیار شلوغ میشود.
مردم فومنی افرادی مهمان نواز و مهربان هستند با لهجه ای شیرین و دلپذیر . آنها از کشاورزی درآمد کسب میکنند از این رو برنج این شهر بسیار پرطرفدار و محبوب است . آب و هوای مناسب شهر را نیز نباید نادیده گرفت . جنگل ها ، درختان بلند ، کوه های سرسبز ، چشمه های پرآب بسیار زیبا و صدها مکان جذاب دیدنی در فومن انتظار شما را میکشد . اگر میخواهید چند روز از تعطیلات تان را در آرامش سپری کنید انتخاب فومن یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست . 

 

فومن زیبا

 

کرمان

و اما کرمان !! شهری با دیدنی های بیشمار که در بخش جنوب شرقی ایران قرار گرفته . جاذبه های شهر کرمان به قدری زیاد است که قطعا برای دیدن آنها مخصوصا در ایام نوروز زمان کم میاورید . این اماکن به قدری زیباست که توصیف آنها کمی دشوار است یعنی تا خودتان از نزدیک نبینید به زیبایی هایش پی نخواهید برد . این شهر همچون دیگر شهرهای ایران غذاهای سنتی بسیاری دارد . غذاهایی جدید با طعم هایی منحصر به فرد . 
گنبد جبلیه ، مجموعه ی گنجعلی خان ، باغ شازده ، مسجد جامع مظفری ، مسجد جامع ملک ، آرامگاه شاه نعمت الله ولی ، آتشکده زرتشتیان ، بازار کرمان ، حصار شهر قدیم ، بقایای دایناسورها ، ارگ بم ، قلعه ی دختر و قلعه ی اردشیر از دیدنی ترین و بهترین اماکن در شهر کرمان است . در سفر به شهر بینظیر کرمان از دیدن این جاذبه ها غافل نمانید . 

 

شهر زیبای کرمان

 

درود 

درود نیز از بهترین شهرهای ایران است با مردمانی خونگرم از توابع لرها!! طبیعت بکر و سرسبز و جاذبه های خارق العاده ی این شهر قطعا شما را مجذوب خودش خواهد کرد . مردمان مهمان نواز این شهر به زبان لری صحبت میکنند . درود جاذبه ها و اماکن دیدنی بسیاری را درون خودش جای داده . کوه های زیبا ، جنگل های سرسبز ، رودخانه های پرآب ، دره های زیبا و حیات وحش بکر این شهر را نباید از دست داد . اگر بخواهیم نام چند تا از بهترین دیدنی های این شهر را بیاوریم باید به دره اسپر ، دره ی نی گاه ، کوه قارون ، کوه پریز ، زیارتگاه شاه پیروالی ، باهور ، آبشار بیشه و دریاچه ی گهر اشاره کنیم . 

 

دیدنی های درود

 

همدان 

اصلا مگه ممکنه کسی اهل سفر و گردش باشه و همدان و تا حالا ندیده باشه ؟! همدان جزء آن دسته از شهرهایی است که وقتی اسم مسافرت و تعطیلات میاد اسمش همیشه میدرخشد ، البته ناگفته نماند از همدان به عنوان پایتخت فرهنگی ایران نیز یاد میکنند . 
غارعلی صدر ، موزه ی تپه هگمتانه ، تپه ی هگمتانه ، گنبد علویان ، آرامگاه باباطاهر ، آرامگاه بوعلی سینا ، کتیبه های گنج نامه ، آبشار گنج نامه و شیر سنگی از دیدنی ترین اماکن در شهر زیبای همدان است ، پس دیدن آنها را از دست ندهید . 

بوشهر 

کلا شهرهای جنوبی به شدت پیشنهاد میشود . بوشهر شهری زیبا و بسیار دیدنی در بخش جنوبی کشور عزیزمان است . هنگام ورود به این شهر اولین چیزی که نظر شما را جلب میکند ساحل دیدنی و منحصر به فرد آن است ، از طرفی بافت قدیمی و به واقع انحصاری این شهر نیز جزء ویژگی های شهر بوشهر محسوب میشود که از دیدن آنها نباید غافل ماند . 

پیشنهاد ما این است که برای سفر نوروزی 98 شهری جدید را انتخاب کنید و حتی سفر به پایتخت یعنی شهر تهران را نیز میان گزینه های انتخابی تان قرار دهید . 

آژانس مسافرتی هورگشت یکی از بهترین آژانس های شهر تهران است که میتواند همراه ایده آلی برای شما در سفرهای نوروزی باشد .

فرصت را از دست ندهید و از این چند روز باقی مانده استفاده کنید و برنامه ریزی کنید و سفری خوش و مفرح را آغاز کنید . ما با اطمینان میگوئیم بهترین سفر زندگی تان را تجربه خواهید کرد .