شهرهای همیشه بیدار دنیا را بشناسید

تا به حال چیزی درباره ی شهرهای بیدار شنیده اید ؟ شهرهایی که برای برخی یه معنی روشنایی است برای برخی دیگر به معنای مدرن بودن و یا هر چیز دیگر ! مردم در سرتاسر جهان در تلاش هستند که بدانند بیدارترین شهرها کدام هستند بیدار به معنای مدرن بودن و به روز بودن و یا هر آنچه که شما تصور میکنید . با ما همراه باشید تا شما را با چند شهر به اصطلاح بیدار آشنا کنیم .

1- شهر توکیو در ژاپن : شهر توکیو در کشور ژاپن یکی از شهرهایی است که جزوشهرهای همیشه بیدار است شهری با آسمان خراش های بسیار بلند و خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد و پر هیایو ! شما هیچ گاه در این شهر خاموشی نمیبینید از این رو دیدن آنجا برای همه میتواند زیبا و دلفریب باشد . توکیو از آن دسته از شهرهایی است که هر روز بیشتر پیشرفت میکند و این پیشرفت از سرمایه گذاری در استارت آپ ها شروع میشود تا هر آنچه که تصور کنید . 

2- شهر تالین در استونی : استونی منطقه ای است که تا همین چند سال پیش جزو خاک روسیه به شمار میرفته اما نهایتا در سال 1991 از خاک روسیه جدا شده و بتدیل به یک کشور مستقل گردید . شهر تالین در این کشور یکی از شهرهایی است که میخواهیم آن را به عنوان شهری بیدار به شما معرفی کنیم ، استونی کشوری است که بی پروا و بال بالهایی بزرگ هر روز پیشرفت میکند از این رو اخیرا بسیار تو چشم است و جلب توجه میکند .

تالین پایتخت زیبای این کشور است و شما با دیدن آن یاد دره های سیلیکون کالیفرنیا نمی افتید اما در باطن میبینید که استارت آپ هایش آماده رقابت با دره ی سیلیکون ها هستند ! اسکایپیکی یکی از استارت آپ هایی است که امروزه به یک غول در صنعت چت ویدئویی تبدیل شده است . 

3- هلسینکی در فنلاند: این شهر با گام های بلند که رفته رفته دارد به یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا تبدیل میشود این شهر یکی از آن دسته از شهرهایی است که اینترنت پرسرعت رد آن در همه جای شهر در دسترستان قرار دارد ! شما در هلسینکی میبینید که چه ارزشی برای آموزش قائل هستند شاید بپرسید از کجا ؟ از آنجایی که در منطقه محدود خودش تعدادی مدرسه و 8 دانشگاه دارد . هلسینکی جزو بیدارترین شهرها است که در قلب کشور فنلاند قرار گرفته .

4- شانگهای چین : اما شهر بی نظیر و بی مانند شانگهای در کشور چین که جمعیتی بالغ بر 14 میلیون نفر را درون خودش جای داده از این جمعیت میتوان فهمید که شانگهای پرجمعیت ترین شهر چین است ! امکان ندارد شما شهر را خاموش ببینید . 

خیابان های این شهر پر از آدم هست و همیشه پر رفت و آمد و شلوغ ! البته آسمان خراش های بسیاری را درون خودش جای داده با معماری های مدرن و شگفت انگیز که نباید از دیدن آنها غافل ماند  این شهر جزو بیدارترین شهرهای دنیا به شمار میرود .

5- سانفرانسیسکو آمریکا : و اما آمریکا ! اسم آمریکا قطعا نشان دهنده ی هر نوع پیشرفت و حرکتی است ! شهری مثل سانفرانسیسکو یکی از مدرن ترین و بهترین شهرهای آمریکاست که مرکز نوآوری های تکنولوژی نیز محسوب میشود ، میلیون ها نفر که در حوزه آی تی فعالیت دارند شهری مثل سانفرانسیسکو را خانه ی خودشان میدانند .

جالب است بدانید دره ی محبوب و معروف سیلیکون نیز در همین شهر قرار دارد ، شهری پر از هیایو و فعالیت و همیشه بیدار . 

6-لندن انگلستان : دوباره به اروپا بازگردیم ، انگلستان کشوری زیبا و بی نظیر که یکی از مدرن ترین و بیدارترین شهرها را در خودش جای داده لندن ! نلدن شهری است که بافت بزرگی از شهر را خانه های قدیمی و کهن تشکیل میدهد ولی آسمان خراش هایی که اخیرا در آن ساخته شده این گفته را نقض میکند این آسمان خراش ها لندن را تبدیل به یک شهر دیگری کرده است که باعث شده بالاترین کیفیت زندگی در انگلستان در این شهر باشد .

7- سنگاپور در مالزی : شهر سنگاپور را همه میشناسند که یکی از مدرن ترین و بهترین شهرهای آسیای میانه است . این شهر ابتدا جزو مستمره ی ژاپن و مالزی و بریتانیا بوده اما نهایتا در سال 1956 به استقلال رسیده و همانطور که گفتیم یکی از مدرن ترین شهرهای آسیایی محسوب میشود . این شهر پر زرق و برق با آسمان خراش های شیشه ای سر به فلک کشیده جزو بیدارترین شهرها است البته فقط این نیست ! وقتی میگوییم بیدار یعنی از همه لحاظ بیدار ، مثلا سنگاپور یکی از بیدارترین شهرها است و دارای یکی از سالم ترین و کم فساد ترین دولت های جهان ! یا مثلا بهترین و منظم ترین سیستم آموزشی ، قوانین سرسخت و دوست داشتنی و منطقی . همین مسائل باعث شده یکی از برترین شهر ها باشد . 

8- بنلگور در هند : شاید برایتان عجیب باشد اما شهر بلنگور نیز جزو شهرهای بیدار است شهری در هند که در صنعت فناوری ارتباطات پیشرفت چشمگیر و هیجان انگیزی داشته و ایده ها و برنامه های بزرگی را در پس پرده داشته است که پیشنهاد میکنیم حتما درباره ی این شهر مطالعه داشته باشید . 

آژانس مسافرتی هورگشت با تورهای مقرون به صرفه و ایده آلش سفری خوش را برایتان آرزومند است .