تفریحات در سفر به مالزی

سفر به مالزی قطعا برایتان سفری به یاد ماندنی و پر از خاطرات جور و واجور و البته رنگی خواهد بود . مالزی کشوری با فرهنگ و تمدن متفاوت است در میان دیگر کشورهای همسایه اش ! از این رو برای مسافرین جذابیت لازم را دارد ، جنگل های انبوه و سرسبز کوالالامپور تا سواحل بکر پرهنتیان همه و همه دست به دست هم داده اند و از این کشور زیبا الماسی در قلب آسیا ساخته اند . 

این کشور از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی آسیا جای گرفته و از آن جایی که فاصله کمی تا خط استوا دارد آب و هوای مطلوب و استوایی درش جریان دارد . پس تعجبی ندارد اگر بگوییم آب و هوا در طی سال در مالزی گرم و مرطوب است . اگر قصد سفر به مالزی را دارید حتما باید از قبل زمان سفرتان را با توجه به آب و هوا و موارد دیگر انتخاب کنید مقاله ی ( بهترین زمان سفر به مالزی ) و ( راهنمای سفر به کشور مالزی ) بهترین گزینه ها را پیش رویتان قرار خواهند داد . 

اما تفریحات و اماکن دیدنی این کشور جذاب و پرطرفدار مالزی کشوری است که سالیانه میلیون ها توریست و گردشگر را به سمت خودش جذب میکند ! خوب این حجم از مسافر تصادفی نیست مالزی زیر ساخت های بسیاری برای میزبانی از آنها ترتیب داده که تفریحات مهیج اش تنها بخشی از آنهاست ! ما در این مقاله درباره ی تفریحات در کشور مالزی با شما صحبت خواهیم کرد پس در ادامه ما را تنها نگذارید و با ما همراه باشید . 

1- استراحت مطلق در جزیره پانگکورلوت : یکی از بهترین اماکن برای استراحت و تفریح در کشور مالزی ساحل پودری است که چشم اندازی خارق العاده از اقیانوس را پیش رویتان قرار میدهد ! این ساحل زیبا که توسط  نخلستان ها احاطه شده برای شما لحظاتی خاص و به یاد ماندنی را رقم خواهد زد .

2- ارتفاعات گنتینگ کوالالامپور مالزی : اما ارتفاعات مهیج گنتینگ در نوک کوهی مرتفع واقع شده این مکان در 50 کیلومتری شمال شرق کوالالامپور جای گرفته ! اگر قصد رفتن به آنجا را داشته باشید باید بدانید که این مسیر 1 روز از سفرتان را میگیرد یعنی باید یک روز کامل را به آن اختصاص دهید جالب است بدانید اولین هتل دنیا در گنتینگ ساخته شده ! این هتل christened the city  نام دارد و نامش به عنوان بزرگترین هتل دنیا در کتاب رکورد گینس به صبت رسیده ! پیشنهاد میکنیم دیدن آن را از دست ندهید .

3- تور خلبان یک روزه یا تور هلیکوپتر : و اما تفریحاتی مهیج و بی نظیر چه چیزی جذاب تر از رفتن به آسمان و دیدن شهر از آن بالا ! تور خلبان یک روزه و یا تور هلیکوپتر شما را یک روزه خلبان میکنند برای کسانی که از ارتفاع میترسند و دوست دارند بر این ترس غلبه کنند این بهترین موقعیت است .

4- پیاده روی در جنگل frim  کوالالامپور : یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در کشور توریستی و تفریحی مالزی در قلبب کوالالامپور جای گرفته . موسسه ی تحقیقات جنگل مالزی یا frim  بهترین خاطرات را برایتان میسازد چرا که جاذبه های طبیعی به همراه یک جنگل استوایی ترکیبی حیرت انگیز را برایتان مهیا میسازد . با اطمینان میگوییم در کمتر جایی میتوانید آن را تجربه کنید گیاهان و حیوانات عجیب و غریب که در این جنگل وجود دارند و در حین پیاده روی شما را شگفت زده میکند .

5- ماساژ ماهی در کوالالامپور : باز هم کوالالامپور ! مرکز اسپایی  در این شهر وجود دارد که به آن موسسه عملیات ماساژ با ماهی نیز میگویند ماساژ با ماهی این روزها به قدری معروف شده که عده ای فقط برای این کار به کوالالامپور سفر میکنند ! شما برای ماساژ مایه کافیست پایتان را در مخزنی پر از ماهی قرار میدهید و ماهی ها وست شما را به آرامی ماساژ میدهند و گاز میگیرند . در ابتدا ممکن است کمی غلغلکتان میدهد و یا حتی بدتان بیاید اما تحمل کنید چرا که پس از چند دقیقه شیرین ترین و لذت بخش ترین حس دنیا را تجربه خواهید کرد .

6- تور کرم شب تاب در کوالالامپور : و اما تور کرم شب تاب ! اگر به چیزی جز خرید و تماشای لباس ها و اجناس مختلف فکر میکنید شرکت در این تور مهیج انتخابی مناسب برایتان خواهد بود . این سفر تفریحی و جالب از اواخر غروب آغاز میشود و یک پیاده روی عاشقانه به همراه قایق سواری ! 

7- کلاس های آشپزی : از تفریحات مورد علاقه ی عده ای از مسافرین مالزی میتوان به کلاس های آشپزی اشاره کرد . غذاهای مالزیایی ، چینی ، هندی توسط سرآشپزان محرب و حرفه ای به شما آموزش داده میشود . نکات بسیار مهم و البته کلیدی ای در این کلاس ها به شما آموزش داده میشود پس شرکت در آنها را فراموش نکنید اگر ذره ای به آشپزی کردن علاقه دارید حتما خودتان را به این کلاس ها برسانید .