آشنایی با لوکس ترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه یکی از مهمترین اماکن در هر شهر و کشوری است چرا که هزاران نفر از سرتاسر دنیا در آن رفت و آمد دارند . سفر با هواپیما به قدری محبوب است که امروزه جمعیت قابل توجهی این مسیررا برای سفر انتخاب میکنند و البته روز به روز هم به تعداد آنها اضافه میشود . در سرتاسر جهان فرودگاه های لوکس و بینظیر بسیاری وجود دارد که هرکدام خدمات و امکاناتی ایده آل و مناسب را در اختیار میهمانان قرار میدهد . 
با ما همراه باشید تا شما را با چند فرودگاه جذاب و لوکس در جهان آشنا کنیم . 

1- فرودگاه چانگی سنگاپور 

یکی از لوکس ترین فرودگاه های جهان متعلق به فرودگاه چانگی در سنگاپور است ، وقتی وارد این فرودگاه میشوید تازه می فهمید که فضای این فرودگاه چیزی فراتر از یک فرودگاه معمولی است گویی که وارد جایی شبیه به یک مکان تفریحی توریستی شده اید . فرودگاه چانگی سنگاپور از آن دسته اماکنی است که گردشگران و توریستان علاقه ی وافری به آن دارند . 
فرودگاه چانگی اصلی ترین فرودگاه سنگاپور نیز است . جالب است بدانید این فرودگاه 6 سال متوالی است که به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده . البته معماری و طراحی بینظیر آن در این قضیه بی تاثیر نبوده . شما در این فرودگاه شگفتی های بسیاری را می بینید ! از سینما گرفته تا آسانسور و سرگرمی های بینظیر دیگر ! 

 

فرودگاه چانگی سنگاپور

 

2- فرودگاه بین المللی سنترال ژاپن 

و اما فرودگاه بین المللی سنترال ! فرودگاهی که در وسط جزیره ای در کشور چین جای گرفته درست در نزدیکی شهر ناگویا . امکانات و خدمات بسیاری برای رفاه حال مسافرین در این فرودگاه گنجانده شده . فرودگاه بین المللی سنترال جزء لوکس ترین و البته بهترین فرودگاه های جهان است . 

3- فرودگاه بین المللی حمد دوحه 

دوحه پایتخت قطر یکی دیگر از شهرهایی است که لوکس ترین فرودگاه جهان را درون خودش جای داده . فرودگاه بین المللی حمد در سال 2014 در سهر دوحه ی قطر افتتاح شد و جزء فرودگاه های نوساز محسوب میشود . تصور کنید این فرودگاه در عرض کمتر از 10 سال خودش را جزء برترین فرودگاه های جهان گنجانده . فرودگاهی لاکچری با معماری و تسهیلاتی باورنکردنی . اگر میخواهید یکی از شاهکارهای معماری جهان را ببینید حتما باید به فرودگاه حمد در دوحه بروید . 

 

فرودگاه بین المللی حمد دوحه 

 

4- فرودگاه بین المللی هنگ کنگ 

حالا دوباره به شرق آسیا برگردیم تا یکی دیگر از لوکس ترین فرودگاه های جهان را معرفی کنیم . فرودگاه بین المللی هنگ کنگ طی چندین دهه توانسته جزء مطرح ترین و البته بهترین فرودگاه های جهان باشد . کشور چین در ساخت این فرودگاه سنگ تمام گذاشته . امیدواریم روزی بتوانید این فرودگاه را از نزدیک ببینید . 

5- فرودگاه مونیخ 

و اما مونیخ و فرودگاه جذاب و بینظیرش ! 
حالا لازمه بریم اروپا چون یکی از لوکس ترین فرودگاه های جهان که رتبه ی چهارم بهترین ها را به خود اختصاص داده ! فرودگاه مونیخ در بخش شمال شرقی شهر قرار گرفته و جزء پرترددترین و شلوغ ترین فرودگاه ها ی اروپا محسوب میشود البته پس از فرودگاه فرانکفورت !! البته از معماری زیبا و منحصر به فرد این فرودگاه نیز نباید غافل ماند . دور تا دور فرودگاه از شیشه ساخته شده و فضایی به واقع زیبا را به وجود آورده . از دیگر امتیازات فرودگاه میتوان به رستوران هایش اشاره کرد . بیش از 50 رستوران در این فرودگاه وجود دارد که هر سلیقه و زائقه ای را راضی میکند . 

6- فرودگاه بین المللی هانه دا توکیو 

جالب است بدانید فرودگاه هانه دا در کلان شهر توکیو رتبه ی دوم بهترین و لوکس ترین فرودگاه های جهان را به خودش اختصاص داده . این فرودگاه بینظیر در فاصله ی 15 کیلومتری شهر توکیو قرار گرفته و جزء 5 فرودگاه پر رفت و آمد جهان محسوب میشود . کشور ژاپن به واقع در همه چیز شگفتی ساز است . 

7- فرودگاه اینچئون سئول 

از دیگر فرودگاه های مدرن که رتبه ی سوم لوکس ترین فرودگاه های جهان را به خودش اختصاص داده میتوان به فرودگاه اینچئون اشاره کرد . خدمات و امکاناتی که در این فرودگاه در اختیارتان قرار میگیرد با الهام از پیشرفته ترین تکنولوژی جهان است . یکی از منحصر به فردترین و البته لاکچری ترین خدمات در این فرودگاه افتتاح اولین فروشگاه بدون مالیات برند مشهور لویی ویتون است . این کار با استقبال بینظیری مواجه شد . 
خلاصه که هر آنچه تصور کنید در فرودگاه اینچئون سئول در اختیارتان خواهد بود .