فستیوال یخ در چین

یکی از کشورهای تاریخی در این کره ی خارکی کشور دیدنی و جذاب چین است . کشوری که سنت و مدرنیته را با هم درون خودش گنجانده . شما با سفر به هر نقطه ی این کشور جذابیت های بسیاری را پیش رویتان خواهید دید . فرهنگ غنی این کشور در تمام جهان شناخته شده است . کشور تضادها !! اگر بخواهیم به چند شهر پیشرفته ی این کشور اشاره کنیم باید نام پکن ، شانگهای و هنگ کنگ را بیاوریم . شهرهایی که امروزه آوازه شان به همه جای جهان رسیده . با ما همراه باشید تا بحثی جالب درباره ی این کشور داشته باشیم .
بحث جالب ما در این مقاله درباره ی فستیوال یخ و برف است . 

فستیوال برف و یخ هاربین

زمستان از فصل های جذاب و مورد علاقه ی همگان است . خیلی ها به این فصل علاقه دارند به خاطره تفریحات و ورزش هایی که میتوانند انجام دهند و لذت ببرند . اگر به فصل برفی علاقه مندید و هنوز شاهد هیچ برفی نبوده اید باید در ادامه با ما همراه باشید . 

ما میخواهیم سرزمینی خارق العاده و رویایی مملو از برف و مجسمه را به شما معرفی کنیم . فستیوال با شکوهی که میخواهیم درباره ی آن صحبت کنیم چند روز قبل از آغاز سال نو میلادی شروع میشود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت . فستیوال برف و یخ هاربین یکی از محبوب ترین فستیوال های این کشور است . 

اصلا هاربین کجاست ؟!

در بخش شمال شرقی کشور چین در طول زمستان آب و هوایی به شدت سرد و برفی جریان دارد . هاربین مرکز بزرگترین شهر منطقه ی شمال شرقی چین یعنی heilongjiang است . جالب است بدانید میانگین دمای این شهر در تابستان 21 درجه و در زمستان منفی 16 درجه ی سانتی گراد است . حتی دما در زمستان به منفی 35 هم رسیده . این آب و هوای عجیب و غریب در این شهر باعث شده به هاربین لقب شهر یخی را بدهند و فستیوالی در آن ترتیب دهند تا با برنامه های تفریحی توریستی فراوان ، آن را تبدیل به برترین و محبوب ترین فستیوال کشور کنند . از طرفی شهر هاربین یکی از قطب های تجاری مهم در کشور بزرگ چین است و البته از آن به عنوان پایتخت فشن چین نیز یاد میکنند چرا که آخرین برندها و مدل ها و حتی طرح های پاریس و مسکو اول وارد هاربنی میشوند سپس به شانگهای میرسند . 

 

فستیوال یخ در چین

 

فستیوال مجسمه های یخی 

همان طور که قبل تر گفتیم فستیوال مجسمه های یخی هر ساله قبل از آغاز سال نو میلادی در شهر هاربین چشن برگزار میشود . قدمت این فستیوال به سال 1963 برمیگردد اما در طول انقلاب فرهنگی برگزار نشد و مجدد از سال 1985 به طور رسمی هر ساله برگزار شد . فستیوال مجسمه های یخی هاربین چین در کنار فستیوال های محبوبی مثل فستیوال برف ساپوروی ژاپن و کارناوال زمستانی شهر کبک کانادا و فستیوال اسکی نروژ قرار میگیرد . این فستیوال ها برترین فستیوال های مطرح در جهان است . 

 

از محبوب ترین فستیوال های جهان

 

در سال های اول برگزاری فستیوال مجسمه های یخی اکثر شرکت کنندگان مردم بومی چینی بودند اما رفته رفته این فستیوال افراد بسیاری را از سرتاسر جهان به سمت خودش کشاند . اگر بخواهیم درآمدزایی این فستیوال برای کشور چین را محاسبه کنیم به رقمی حدود 4.5 میلیون دلار میرسیم . 

جزیره ی خورشید یا سان آیلند و دنیای برف و یخ دو محوطه در نمایشگاه اصلی فستیوال است که از مهمترین بخش های فستیوال نیز محسوب میشود . 
همین چند روز پیش در روز 5 ژانویه ی سال 2019 این فستیوال به صورت با شکوهی در چین برگزار شد . سی و پنجمین سال برگزاری این جشن رویایی و منحصر به فرد !! به قدری برنامه ها در این فستیوال متنوع است که امکان ندارد شما از بودن در آنجا خسته شوید . در ماه های ژانویه ، فوریه و دسامبر هزاران هزار توریست و گردشگر برای شرکت در این فستیوال وارد چین میشوند . 

این فستیوال بهترین خاطرات سفر به چین را برایتان رقم میزند پس فرصت را از دست ندیهد و برای سفر به چین حتما در این فستیوال شرکت کنید . 

آژانس مسافرتی هورگشت یکی از بهترین همراهان برای سفر شما به چین است .