دانستنی های سفر

آبشارهای شگفت انگیز ویتنام

آبشارهای شگفت انگیز ویتنام

ویتنام کشوری بسیار زیباست !! کشوری با ترکیبی رویایی از چشم اندازهای طبیعی منحصر به فرد تا هر آنچه تصور کنید . فرهنگ جذاب ، مردمان مهمان نواز و دوست داشتنی و حتی دیدنی های خاص ! همه و همه در این کشور بینظیر انتظارتان را میکشد . 

اگر تا به حال این کشور را ندیده اید حتما باید سری به آن بزنید . کشوری دیدنی با شگفتی های فراوان . 
آبشارهای خارق العاده ی این کشور تنها بخش کوچکی از زیبایی های ویتنام است پس با ما همراه باشید تا شما را با این آبشارهای جذاب و دیدنی آشنا کنیم . 

 

کشور دیدنی و جذاب ویتنام

 

1- آبشار بان جیوک 

اگر بخواهیم به یکی از زیباترین و بزرگترین آبشارهای ویتنام اشاره کنیم باید نام آبشار بان جیوک را بیاوریم . آبشاری به واقع زیبا ! آبشار بان جیوک از سه طبقه تشکیل شده . این طبقه ها به وسیله ی درختان و صخره ها از هم جدا شده و ترکیبی فوق العاده منحصر به فرد را ایجاد کرده . از برترین ویژگی های آبشار بان جیوک این است که مرز میان دو کشور چین و ویتنام محسوب میشود .

2- آبشار الفنت 

و اما یک آبشار زیبای دیگر ! آبشار فیل یا همان الفنت که در 30 کیلومتری مرکز شهر دالات در روستای بان جای گرفته . این آبشار از آن دسته آبشارهایی است که امنیت لازم و کافی را دارد یعنی شما میتوانید تا هرچقدر که دلتان میخواهد به آن نزدیک شوید اما خوب در هر صورت باید احتیاط کنید . 

3- آبشار پونگور 

در نگاه اول این آبشار هم مثل آبشارهای دیگر است . اما وقتی جزئی تر نگاه میکنید می بینید که چیدمان لایه لایه ی آن زیبایی اش را چندین هزار برابر کرده . ساخت آبشار پونگور به گونه ای است که شما میتوانید در زیر لایه های مختلف آبشار قرار بگیرید و حتی در حداقل فاصله ی ممکن به دل آبشار بزنید و لذت ببرید . اگر میخواهید یکی از زیباترین آبشارهای کشور ویتنام را ببینید حتما باید سری به آبشار پونگور بزنید . 

3- آبشار مو 

و اما آبشار مو ! آبشاری زیبا که در فاصله ی 130 کیلومتری هانوی قرار گرفته . هانوی پایتخت کشور ویتنام است و تا امروز به خوبی مورد توجه مسافرین و گردشگران قرار گرفته . این منطقه بهترین انتخاب است برای کسانی که میخواهند کمی از شلوغی های شهر به دور باشند . طبیعت این منطقه ی بینظیر آرامشی وصف نشدنی را برایتان به همراه خواهد داشت . 

 

آبشار مو 

 

4- آبشار تاک تین 

میان بهترین آبشارهای شهر کشور ویتنام آبشار تاک تین همچون الماسی میدرخشد . این آبشار درون دره ای سرسبز و زیبا قرار گرفته . طبیعت رویایی و چشم اندازهای خارق العاده ی این آبشار شما را متعجب خواهد کرد پس دیدن آن را از دست ندهید . 

 

آبشار تاک تین 

 

5- آبشار می 

یکی دیگر از آبشارهایی که در کشور ویتنام بسیار مورد توجه است آبشار می است . می در زبان ویتنامی به معنی ابر است . اگر بخواهید با ماشین به آنجا بروید باید سه ساعت در مسیر باشید البته لازم به ذکر است مسیر این آبشار جاده ی خوبی ندارد و ممکن است کمی اذیت بشین اما از آنجایی که در انتهای مسیر منطقه ای رویایی انتظارتان را می کشد تحمل این سختی چنان دشوار نیست و آبشار می از 9 آبشار کوچکتر تشکیل شده که جذابیت می را چندین هزار برابر کرده . بازدید از آبشار می را در اولویت قرار دهید . 

 

آبشار می 

 

6- آبشار عشق 

آبشار عشق ! آبشاری که اسمش برای خیلی ها جذابه اما باید بدانید که خودش از اسمش هم جذاب تره ! از جذاب ترین بخش های آبشار عشق میتوان به مسیر پیاده روی چوبی اش اشاره کرد . این مسیر شما را به دل جنگل های سرسبز میبرد و نهایتا تا ارتفاع 100 متری آبشار هدایت تان میکند . سفری جذاب از دل جنگل تا بالای آبشار !!

7- آبشار خلیج یانگ 

شما در خلیج یانگ گزینه های بسیاری برای انتخاب دارید که این آبشار یکی از آنهاست . فضایی آرام با چشم اندازهایی رویایی . شما میتوانید به دور از هر نوع تنش و اضطرابی در نقطه ای دنج بنشینید و ساعت ها از زیبایی های این آبشار لذت ببرید . خوب چی از این بهتر ؟؟ آبشار خلیج یانگ از آبشارهایی است که برای مسافرین و گردشگران ویتنام کمتر شناخته شده تر است از این رو خلوت بودن آن فضایی را به وجود آورده تا شما بتوانید از تمامی زیبایی های آن لذت ببرید . 

آبشار دامبری ، آبشار توی تین و آبشارهای بن گیوک از دیگر آبشارهای کشور دیدنی ویتنام است . پیشنهاد میکنیم دیدن این آبشارها را از دست ندهید . 

آژانس مسافرتی هورگشت سفری خوش و آرام به دور از هر نوع استرس و اتفاق ناگواری را برایتان آرزو میکند .