بهترین شهرهای مالزی برای توریست ها

جاذبه های کدام شهرهای مالزی بیشتر است؟

کشور مالزی یکی از مقاصد مهم از نظر صنعت توریسم در دنیا می باشد که سالانه میزبان میلیون‌ها نفر گردشگر از سراسر جهان است. این کشور دارای شهرهای پرجاذبه، خوش آب و هوا و مناسب سفرهای توریستی زیادی است که ما در این مقاله به تعدادی از معروفترین آن ها اشاره گذرا داریم.

کوالالامپور: پایتخت و یکی از زیباترین شهرهای توریستی مالزی. شهر آسمان خراش ها، برج‌های دوقلوی پتروناس و مرکز تجارت جهانی پوترا و همچنین دارای زیباترین معابد و مجسمه بودا. این شهر به سه منطقه اصلی به نام های منطقه بوکیت بینتانگ، کی ال سی سی و چیتا توون تقسیم می‌شود که به مثلث طلایی معروف است.

پنانگ: شهری واقع در مرز آسیا و اروپا که اهالی آن از قومیت ها و نژادهای گوناگون می باشد و مهمترین بازارهای روباز محلی و تبادلات اجناس در این شهر قرار دارد. پنانگ دارای زیباترین سواحل و جاذبه های گردشگری می باشد. همچنین می توان در این شهر بهترین میوه های استوایی و غذا های مالزی را یافت.

لنکاوی: لنکاوی که به زبان مالایی به معنی عقاب قهوه ای است به عنوان بهشت مالزی شناخته می‌شود. لنکاوی که تشکیل شده از بیش از صد جزیره بی نظیر می باشد در محل برخورد تنگه مالاکا با دریاهای آندامان قرار دارد. در این منطقه می‌توان پل هوایی لنکاوی، باغ پرندگان، آبشار، باغ برنج لامان، جزیره پولائو و مسجد آل هانا را در کنار زیبا ترین سوغاتی ها یافت. سوغاتی معروف این منطقه اختصاص به کریستال لنکاوی دارد.

جرج تاون: مجسمه های فراوان در کنار معابد چینی فوق العاده، موزه های بی نظیر و رستوران های فراوان در کنار مراکز خرید رنگارنگ شهری بنا کرده اند که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

الواستار: این شهر علاوه بر سواحل بی نظیر دارای کلیساها و مساجد فراوان و دیدنی می‌باشد.

میری: شهر چینی که از ابتدا توسط بازرگانان چینی به رشد ترقی رسید. در این شهر می توان به تپه نیاه و لمبیر هیل سری زد و از پارک گونونگ مولو دید نمود.