چطور در سفر به تایلند سیم کارت بخریم ؟

از دغدغه های سفر به هر جای این کره ی خاکی ایجاد راه ارتباطی با عزیزان است . یعنی فارق از دغدغه هایی مثل تهیه ی بلیت هواپیما ، رزرو هتل و ... ایجاد راه ارتباطی نیز امری مهم برای مسافرین است ، مخصوصا در دنیای امروز ! تایلند یکی از کشورهای توریستی پرطرفدار است مخصوصا میان ایرانیان . اگر قصد سفر به تایلند را دارید حتما در ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید . ما در این مقاله برای تهیه ی سیم کارت در سفر به تایلند اطلاعاتی را در اختیارتان قرار میدهیم تا بتوانید با خرید سیم کارت راه ارتباطی خوبی با افراد مهم زندگی تان ایجاد کنید . 

 

کشور جذاب تایلند

 

سیم کارت در سفر 

همان طور که قبل تر گفتیم خرید سیم کارت در سفر همچون تهیه ی بلیط ، رزرو هتل و دیگر کارها امری مهم و ضروری محسوب میشود . تهیه ی سیم کارت برای سفر به تایلند اصلا کار دشوار و سختی نیست . اگر با تورهای مختلف سفر کرده اید (مثلا تور تایلند) آژانس مربوطه یک سیم کارت را در اختیارتان قرار میدهد ، این کار برای مسافرین بسیار خوشایند است . آژاس مسافرت هورگشت در تورهای بانکوک ، پاتایا ، پوکت و تورهای تایلند سیم کارت هایی را به مسافرین اش میدهد . پس از تورهای استثنایی این آژانس غافل نمانید . حال شاید قصد داشته باشید بدون تور سفرتان را به تایلند آغاز کنید در این صورت لازم است خودتان سیم کارتتان را تهیه کنید . اپراتورهای AIS ، dtac ، True Move و TOT  اپراتورهایی است که میتوانید برای سفر به تایلند از آن ها سیم کارت خریداری کنید . 

چطور سیم کارت تایلند را خریداری کنیم ؟

تایلند برنامه ریزی های متعددی برای پیشرفت صنعت توریسم اش انجام داده . یکی از برنامه ها مربوط به سیم کارت هایش است . سیم کارت هایی که به صورت رایگان توسط دولت تایلند در اختیار مسافرین قرار میگیرد . این سیم کارت ها کاملا فعال هستند و آماده ی استفاده ! حال شاید نتوانید در فرودگاه سیم کارت را تهیه کنید بازهم اصلا نباید نگران شوید چرا که راه های دیگری نیز وجود دارد پس خیلی خودتان را درگیر صف های طویل فرودگاهی برای گرفتن سیم کارت نکنید . 
یکی از آن راه ها سوپرمارکت هاست . شما میتوانید سیم کارت موردنظرتان را از سوپرمارکت ها تهیه کنید . پاساژ و فروشگاه های موبایل دیگر انتخاب هایی است که در دسترس تان خواهد بود . فقط به این موضوع توجه کنید ! شما باید اپراتور کشور مقصد را بشناسید سپس با ارائه ی مدارک شناسایی تان برای تهیه ی سیم کارت اقدام کنید . 

معرفی اپراتورهای فعال در کشور تایلند

1- اپراتور AIS 

یکی از بهترین اپراتورها برای خرید سیم کارت در تایلند اپراتور AIS است . این اپراتور آنتن دهی بسیار خوب و رضایت بخشی دارد و شما میتوانید مطمئن باشید که مشکل قطعی نخواهید داشت . اما خوب هی عیب بزرگ هم وجود دارد . سعی کنید شارژتان را درست استفاده کنید چرا که قبل از ساعت 12 شب اگر زیر 20 بات شارژ داشته باشید باید استفاده شود در غیر این صورت پس از ساعت 12 شب شارژتان از بین میرود . 

2- اپراتور DTAC

DTAC یکی دیگر از اپراتورهای تایلند است که بسیار انتخاب ایده آل و مناسبی است . شما با DTAC نه مشکل آنتن دهی را دارید نه مشکل اپراتور AIS را !!! از این رو طرفداران اپراتور DTAC از AIS به مراتب بیشتر است . 

3- اپراتور Move True

و اما Move True !! ارزان ترین سیم کارت تایلند مربوط به اپراتور Move True است . شما سیم کارت های این اپراتور را میتوانید به صورت رایگان نیز خریداری کنید اما خوب به یاد داشته باشید این سیم کارت ها آنتن دهی قوی ای ندارد .

4- اپراتور TOT

سیم کارت های اپراتور TOT  وابسته به مخابرات است . اگر اینترنت برایتان اولویت دارد حتما این سیم کارت ها را از اپراتور TOT تهیه کنید . 

نتظیمات سیم کارت برای استفاده 

سیم کارت هایی که خریداری میکنید کاملا فعال است فقط اینکه شارژ آن به عهده ی خودتان است . برای این منظور فروشنده جدولی را در اختیارتان قرار میدهد که مقدار دیتا و اینترنت مصرفی را به همراه مقدار هزینه ی شارژ را برایتان توضیح داده . شما از این جدول ساده میتوانید مقدار شارژتان را انتخاب کنید و از فروشنده بخواهید همان مقدار را برایتان شارژ کند . 

نکات لازم به ذکر درباره ی سیم کارت ها 

1- هزینه ی خرید این سیم کارت ها بسیار ناچیز است .
2- اصلا نباید نگران سایز سیم کارت برای گوشی تان باشید شما در همان فروشگاه میتوانید به اندازه ی گوشی تان سیم کارت را پانچ کنید . 
3- برای تماس با ایران بای از کدهای 0098 و 00198 استفاده کنید . اما خوب لازم است بدانید کد 0098 کیفیت بهتری دارد اما خوب از طرف دیگر کد 198 شارژ کمتری را مصرف میکند . 
4- برای خرید شارژ به سوپرمارکت مراجعه کنید و به نام اپراتور سیم کارتتان شارژ بخرید . 
5- از ماه ژوئن سیم کارت هایی را به صورت آزمایشی و رایگان به مسافرین میدهند . این طرح از 15 دسامبر در کل کشور تایلند به صورت رسمی اجرا شده .