هر آنچه باید قبل از سفر به هندوستان بدانید

هند یکی از مکان هایی مباشد که حتما باید برای یک بار هم که شده به آنجا سفر کرد،

هند سرزمین تضادها است. در این کشور زیبا و پهناور، قوم‌ها و نژادهای گوناگون با فرهنگ‌ها و ادیان متفاوت در کنار هم زندگی می‌کنند. یک ششم از جمعیت دنیا در این کشور زندگی می‌کنند پس تعجبی نیست که هزاران دین و آیین گوناگون در هند وجود داشته باشد. در هندوستان از آپارتمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌های باشکوه تا زاغه‌ها و کلبه‌های ساده‌ی روستایی وجود دارد.

زبان رسمی هندوستان، زبان هندی است که ۴۰ درصد از جمعیت این کشور، به این زبان صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی هم در مکان های رسمی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر اینها، ۲۲ زبان منطقه‌ای رسمی توسط قانون اساسی این کشور شناسایی شده است. از میان این زبان‌ها می‌توان بنگالی و پنجابی را نام برد. مسلمانان این کشور بیشتر به زبان اردو صحبت می‌کنند.

بهترین زمان برای سفر به هند بین ماه های نوامبر تا مارچ است، فصل بارانی این کشور هم از ماه می تا سپتامبر است و واقعا باران های شدید و بدی در این ماه ها می بارد و از آن جایی که هند کشور گرمی است بهتر است تا زمانی که هوا کمی خنک تر است به آن جا بروید تا آب و هوا برایتان اذیت کننده نباشد،

هند در کل کشور ارزونی می باشد و بهترین مکان برای دوس داران غذا،مخصوصا غذاهای پر ادویه و تند میباشد.در این کشور در کمتر از چند قدمی خود می‌توانید یک رستوران یا غرفه‌ی غذای خیابانی پیدا کنید و با پرداخت هزینه‌ای کم یک غذای متفاوت و جدید بخورید.

برای اقامت اصلا نگران نباشد،در هند هتل های زیادی وجود دارد،از هتل های لوکس گرفته تا مسافر خانه های مختلف،

در هند به لباس پوشیدن خود توجه کنید،خانوم ها از پوشیدن دامن و شلوار های کوتاه بپرهیزید،بلیز آستین دار بپوشید و یا شالی همراه خود داشته باشد تا در گشت گزار در شهر دچار مشکل نشوید.

مراقب پول و وسایل شخصی خود باشید. هند هم مثل بسیاری از کشورهای دنیا، جیب‌برهای زیادی دارد به خصوص در مناطق شلوغ و توریستی. پول زیاد همراه‌تان نبرید و فقط اندازه‌ی خرج روزانه‌تان در کیف‌تان پول داشته باشید.