دانستنی های سفر

فستیوال خرید کریسمس در استانبول

کریسمس در استانبول حال و هوای دیگه دارد،کل شهر با چراغ های رنگی و کاج های زیبا دکور میشوند،استانبول پر از مراکز خرید متنوعی میباشد که با نزدیک شدن کریسمس تمامی این مراکز خرید وارد حراج کریسمسی خود میشوند.حراج زمستانه استانبول معمولا از نیمه دسامبر شروع می شود و تا شب سال نو میلادی ادامه دارد . از 25 آذر تا 5 دی ، اوج این حراجی میباشد . حراج‌ها از ۲۰% تا ۵۰% هستند و تنها مختص پوشاک نیست. حراجی‌های استانبول در روزهای اول با درصد تخفیف کمتری شروع میشود و هرچه به شب سال نو نزدیکتر می شویم ، درصد تخفیف اجناس باقیمانده بیشتر میشود .

درسته که هرچی به  شب سال نو نزدیک میشیم درصد حراج بیشتر میشه ولی فراموش نکنید که امکان داره سایز و یا رنگ مورد علاق شما تمام شود،اما خرید در اوایل زمان حراج بسیار عاقلانه تر است.

برخی از مراکز خرید مدرن استانبول در شب کریسمس برنامه هایی برای مشتریان خود تدارک می بینند که بسیار جذاب و هیجان انگیز میباشد.

از سال ۱۹۲۶ ترکیه تقویم خود را به تقویم میلادی تبدیل کرد و ۳۱ دسامبر به شب آخر سال آن‌ها تبدیل شد. در سال ۱۹۳۵ با تصویب پارلمان، روز اول ژانویه، اولین روز سال جدید، تعطیل رسمی اعلام شد. در ترکیه شب سال نو، بیشتر در شهرهای بزرگ آن، مانند کریسمس جشن گرفته می‌شود و خیابان‌ها را تزئین می‌کنند و می‌توانید بابانوئل و درختان تزئین‌شده‌ را در سراتسر خیابان‌ها ببینید.