دانستنی های سفر

سوغات هند چیست؟

هند سرزمینی با فرهنگی غنی و تاریخی که آن را باورهای گوناگون و عجایب بسیار در برگرفته است،از سوغاتی های زیبا این شهر تاریخی میشه به صنایع دستی آن اشاره کرد هر شهر و منطقه از هند صنایع دستی خاص و ویژه خود را دارند که از سمت گردشگران بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

به هند سفر کنی و ساری هندی نخری امکان نداره،ساری یکی دیگه از سوغاتی های هند به شمار می آید که بهترین انتخاب برای بانووان میباشد، ساری ها یکی از نماد های هند به شمار می آیند و بسیار زیبا و گرون قیمت میباشد.

مواد غذایی و ادویه های هند یکی دیگه از سوغاتی های آن میباشد که طرفداران خود را دارد،

زیورآلات هند، در فرهنگ مردم هند جایگاه ویژه‌ای دارد این زیورآلات که بسیار زیبا و خواص میباشند گزینه ای مناسب برای سوغاتی به شمار می آید، زیورآلات هند بسیار گرون قیمت و خواص میباشند،گرچه در مغازه ها انواع زیورآلات با قیمت های متفاوتی یافت میشود.

چایی یکی دیگه از گزینه ها برای سوغاتی میباشد،هندوستان بزرگترین تولید کنندۀ چای جهان میباشد، گیاه چای ( camellia sinensis ) گیاه بومی و طبیعی شمال شرقی هند است.

پارچه و منسوجات هندی در شمار یکی از بهترین سوغات‌های این کشور قرار دارند. همه نوع کالایی از شال پشمینه گرفته تا ساری ابریشمی و از پیرهن بلند تونیک کتان تا لباس خواب و روبالشی تکه دوزی شده را در هند می‌توانید پیدا کنید.

هندوستان تعدادی از مشهورترین جنگل‌های چوب صندل را در خود دارد و به همین دلیل نیز در آن شاهد محصولات بسیاری که از این نوع جوب تهیه شده‌اند را نیز مشاهده می‌کنیم. این نوع محصولات معمولا خواص درمانی دارند. شاید این محصولات یکی از سوغاتی‌های گران‌قیمت هندوستان محسوب شوند، اما کیفیت بالایشان ارزش هزینه بیشتر را دارند.