دانستنی های سفر

سفری طولانی خیابان خرید اروپا (سنت کاترین)

دوست دارید بدانید طولانی ترین خیابان خرید در اروپا در کدام کشور قرار گرفته ؟! با ما همراه باشید . 

خیابان سنت کاترین 

خیابان سنت کاترین طولانی ترین خیابان خرید در اروپاست که در شهر بوردو فرانسه قرار گرفته . بوردو نام زیباترین شهر فرانسه است . شهری با جذابیت های بیشمار که طرفداران بسیاری میان مسافرین فرانسه دارد . بوردو شهری به تاریخ غنی نیز است چرا که قدمتش به دوران باستان و خیلی دور بازمیگردد . این شهر فرانسوی نزدیک به 350 ساختما دارد که زا بعد تاریخی بسیار ارزشند و شناخته شده است . خیابان سنت کاترین در همین شهر قرار گرفته . علاقه مندان و عاشقان خرید حتما این خیابان را به خوبی میشناسند . خیابانی همچون بهشتی بر روی زمین . در ادامه با ما همراه باشید . همان طور که گفتیم این شهر یکی از پرطرفدارترین هاست . شهری پرجنب و جوش و فعال که زیبایی هایش آنجا را تبدیل به بهشتی رنگارنگ در فرانسه کرده از طرفی خیابان سنت کاترین شور و حالی دیگر به شهر بخشیده . در طول شبانه روزی افراد بسیاری برای خرید و برخی حتی برای پیاده روی به خیابان سنت کارتین میروند و از فضای موجود در آنجا لذت می برند . 

 

سفری طولانی خیابان خرید اروپا (سنت کاترین)


شما در هر ساعتی از روز که به آنجا بروید سیل عظیمی از جمعیت را درش خواهید دید پس اصلا تعجب نکنید . یکی از اتفاق های جالب خیابان سنت کاترین به سال 1984 برمیگردد . در آن سال خیابان فقط مختص پیاده روی بود و هیچ گونه وسایل نقلیه ای حق عبور از آنجا را نداشت . 

و اما برسیم به ویژگی های خیابان ! همان طور که میدانید نام سنت کاترین به عنوان طولانی ترین خیابان خرید مطرح میشود پس اصلا نباید از فروشگاه های فراوانش تعجب کرد . به علاوه به استثنای فروشگاه های بیشمار بناهای تاریخی ای نیز درش وجود دارد که افرادی را که برای پیاده روی به خیابان آمده اندرا به خوبی سرگرم میکند .
و اما کسانی که قصد خرید دارند ! اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که پولی را جمع کرده اید و به خرید در سفر اختصاص داده اید ! خرید در این خیابان شایسته ترین و بهترین انتخاب برای شماست . خرید در خیابان سنت کاترین به قدری جذاب و لذت بخش است که حد و مرز ندارد . از برترین برندهای مطرح جهانی گرفته تا ساده ترین چیزها ! همه چیز برای یک خرید لذت بخش و تکرار نشدنی در خیابان سنت کاترین برایتان محیاست . اگر از نظر اقتصادی محدودیت دارید دنبال فروشگاه های برند و پر زرق و برق نباشید . شما از مغازه های کوچکتر اجناسی مقرون به صرفه را خواهید خرید . 

بخش های شمالی خیابان پر است از فروشگاه های زنجیره ای بسیار بزرگ فرانسوی ! اگر دنبال رستوران ها هستید حتما باید به جنوب خیابان بروید . این بخش خیابان همیشه مملو از جمعیت است . بخش قابل توجهی از این جمعیت را دانش آموزان و دانشجویان تشکیل میدهند . تفاوتی ندارد که چه روز و چه ساعتی را برای رفتن به خیابان سنت کاترین در نظر گرفته اید ، در هر صورت این خیابان را خالی از جمعیت نخواهید دید . روز شنبه روز تعطیل اروپایی هاست . شلوغ ترین زمان خیابان سنت کاترین در همین روز است . از حراجی های موجود در این خیابان که اصلا نمیشه گذشت . حراجی های بزرگ و هیجان انگیزی در زمان هایی خاص در خیابان سنت کاترین برگزار میشود چرا که تاجران بزرگ و قدرتمند از سرتاسر جهان به بوردو می آیند تا بتوانند اجناس شان را در این خیابان محبوب به فروش برسانند . اگر بخواهیم بهترین زمان را برای این حراجی ها پیشنهاد دهیم نام ماه های بهمن و تیر را میاوریم . حراجی های این خیابان به این دو ماه اختصاص یافته !! حراجی هایی شگفت انگیز که مردم را از سرتاسر اروپا و حتی جهان به سمت خودش میکشاند . خیابانی 1.2 کیلومتری که هیچ وقت در آن جای سوزن انداختن نیست . هر زمان که فکر کردید از راه رفتن در خیابان خسته شده اید خودتان را به کافه ها و رستوران های این خیابان برسانید و کمی استراحت کنید و پس از تجدید قبا دوباره راهتان را ادامه دهید . 

پس از همین الان برای سفر به بوردوی فرانسه برنامه ریزی کنید . یادتان باشد برای رفتن به خیابان سنت کاترین خودتان را برای یک پیاده روی طولانی مدت آماده کنید . 
- فروشگاه marches des grands hommes
- فروشگاه marchdes capucins
- میدان promenade sainte catherine
سه مکان بسیار پرطرفدار در خیابان سنت کاترین است . در این خیابان بزرگ این سه مکان همچون ستاره ای پرنور می درخشد پس حتما به آنها سری بزنید . 

 

خیابان سنت کاترین

 

آژانس مسافرتی هورگشت یکی از بهترین آژانس های شهر تهران است . آژانسی معتبر و نامی با تورهای اروپایی ایده آل و مقرون به صرفه به همراه امکاناتی استثنایی . این آژانس بهترین همراه در سفر برای شماست .