دانستنی های سفر

گاردن گلو دبی – بزرگترین باع درخشان جهان

یکی از مکان های دیدنی و مهیج دبی گاردن گلو میباشد که لقب بزرگترین باغ نور دنیا را در اختیار دارد.این باغ زیبا و متفاوت در واقع مجموعه وسیع و عظیمی از نورآرایی های رنگارنگ است که اشکال متفاوتی را به نمایش می گذارد. تمام این مجسمه ها هنرِ بیش از 500 هنرمند است که با استفاده از چراغ های کم مصرف ال ای دی و وسایل بازیافتی مانند قوطی های دارو و بطری های بلااستفاده تهیه شده اند. در گاردن گلو انواعی از تندیس حیوانات تا ماکت ساختمان های مشهور امارات همچون برج خلیفه و مسجد شیخ زاید را خواهید دید. در ساخت مسجد شیخ زاید از 90 هزار بشقاب، قاشق و فنجان چینی استفاده شده و در ساخت برج خلیفه نیز 330 هزار قوطی کوچک دارو به کار رفته است که بسیار زیبا و شگف انگیز میباشد.

در این باغ بزرگ و زیبا قسمت و فضاهای دیگری هم وجود دارد که هر کدام از این قسمت ها زیبایی و هیجان خواص به خودش را دارد.

پارک دایناسورا یکی از خاص ترین قسمت های این باغ زیبا میباشد،با قرار داردن ربات های غول پیکر از دایناسورها حس و حال متفاوتی در این قسمت وجود دارد که بهترین مکان برای دوس داران دایناسورها و کسانی که دوس دارن راجب این موجودات عجیب بدانند بهترین مکان میباشد. در این پارک درباره 34 نوع دایناسور مختلف اطلاعات مختلف ارائه می شود و می توانید 120 دایناسور را با دقت و در ابعاد اصلی شان ببینید. 

در پارک دایناسور همچنین دو بخش به نام آزمایشگاه و موزه دایناسور وجود دارد. در آزمایشگاه درباره زندگی دایناسورها آموزش می بینید و در موزه می توانید اسکلت های شبیه سازی شده دایناسورها را تماشا کنید.

در هوای گرم دبی وجود پارک یخی بسیار هیجان انگیز میباشد، پارک یخی در این مجموعه، طیفی از اشکال یخی را پیش روی شما قرار می دهد که به زیبایی تراشیده شده اند. این تندیس های یخی اثری زیبا از هنرمندان کشورهای مختلف دنیا هستند و در دمای 7- تا 8- درجه سانتیگراد نگهداری می شوند.