دانستنی های سفر

فصل های های سیزن و لوسیزن چیست؟

تا به حال چیزی درباره ی های سیزن و لوسیزن شنیده اید ؟ قطعا تا به امروز این نام بارها به گوشتان خورده . معمولا همه دوست دارند سفرشان با های سیزن در یک زمان باشد ، قطعا میپرسید چرا !!؟ خوب با ما همراه باشید تا درباره ی های سیزن و لوسیزن توضیحات کاملی به شما بدهیم . درواقع های سیزن و لوسیزن فصل رونق و افول گردشگری در مکان مشخصی میگویند . 

های سیزن 

فصل های سیزن معمولا بهترین فصل هر مقصدی است مخصوصا از نظر آب و هوایی !!از این رو همه دوست دارند در این فصل به کشور موردنظرتان سفر کنند . مثلا در کشور خودمان ایران !! نوروز در ایران های سیزن محسوب میشود . از طرفی شهری مثل تبریز تابستان را برای های سیزن دارد . به مفهمو دیگر های سیزن به زمانی میگویند که یک رویداد یا اتفاقی خاص در مقصدی رخ میدهد به عنوان مثال فصل مهاجرت در کشور کنیا فصل های سیزن محسوب میشود . شاید دلیل اصلی ، آب و هوا ی لذت بخش آن است . گاهی هم پیش میاید که های سیزن فصل خاصی را مد نظر نداشته باشد . برای مثال ماه های اردیبهشت ، خرداد و تیر های سیزن برای مقاصدی خاص است . 
البته سفر در همچین زمان هایی مشکلات خاص خودش را دارد یکی از این مشکلات شلوغی بیش از حد است ، خوب بقیه ی مسافرین هم علاقه مندند های سیزن را برای سفرشان انتخاب کنند . از دیگر مشکلاتی که که در این زمان پیش رویتان قرار میگیرد میتوان به گران بودن بلیط ها ، گران بودن هتل ها ، یخت پیدا کردن هتل مناسب و همین طور پیدا نکردن بلیط هواپیما و حتی دیگر وسایل حمل و نقل اشاره کرد . 

 

های سیزن

 

این فصل برای کشورمقصد مزایایی دارد مثلا اینکه کرایه تاکسی های تقریبا دو برابر میشود !! حتی تاکسی های برون شهری !! اگر واقعا قصد سفر در این فصل را دارید حتما باید از قبل برای لحظه به لحظه ی سفرتان برنامه ریزی کنید و هتل مورد نظرتان را رزرو کنید و بلیت تان را نیز تهیه کنید و تمامی هزینه هایتان را نیز محاسبه کنید تا با خیالی راحت سفری امن و خوش را شروع و به پایان برسانید . 

 

های سیزن در کشورهای مختلف

 

لوسیزن 

و اتما لوسیزن ! تا به حال نام لوسیزن را شنیده اید ؟ تا اینجا درباره ی های سیزن گفتیم و الان درک لوسیزن برایتان راحت تر است . لوسیزن تقریبا چیزی برعکس های سیزن است . شما در فصول لو سیزن خلوت ترین زمان بازدید از جاذبه های را خواهید دید . لوسیزن که به آن آف سیزن نیز میگویند به زمان هایی گفته میشود که گردشگران و توریستان علاقه ای به رفتن به مقصد خاصی را ندارد یعنی تمایلی به سفر ندارند . حال به دلایل مختلف مثل آب و هوای نامناسب و یا نبود خدمات لازم و کافی در مقصد برای سفرشان . 

 

لوسیزن


و اما اینکه لوسیزن مزایای خاص خودش را نیز دارد . مثلا اینکه شما میتوانید در این زمان عکس های بهتری بگیرید چون همه ی جاذبه ها خلوت ترین زمان شان را تجربه میکنند . همین که میتوانید در خلوتی و آرامش از مناظر و جاذبه ها لذت ببرید دلیل کافی ای است برای سفر !! یکی دیگر از بهترین دلایل میتواند مربوط به قیمت هواپیما ها باشد . در فصول لوسیزن بلیط ها با قیمت های مناسب عرضه میشود و پرواز به صورت کاملا رایگان ارتقا پیدا میکند . حتی قیمت هتل ها و اقامتگاه ها در لوسیزن به حداقل قیمت ممکندمیرساند . 

شولدرسیزن 

در این بین شولدر سیزن نیز وجود دارد که همان فصل معمولی است . سفر در زمان های بعد یا قبل از های سیزن و لوسیزن نیز زمانی مناسب است که به آن شولدرسیزن یا فصل معمولی میگویند .

نتیجه گیری 

و اما بالاخره کدام فصل برای سفر مناسب است ؟ اگرمیخواهید با حداقل هزینه ی ممکن سفر کنید لوسیزن بهترین زمان سفر برای شماست . از طرفی اگر به دنبال سفری مقرون به صرفه هستید شولدرسیزن میتواند بهترین تجربه برایتان باشد . 
و اما های سیزن !! برای سفر در های سیزن باید توقع هر چیزی را داشته باشید !! قیمت های نجومی ! شلوغی بی اندازه ! بلیط های گران و هرچیز دیگر ! اما نهایت اینکه سفر کردن بهتر از سفر نکردن است . شما هر فصلی را که برای سفر انتخاب کنید آژانس مسافرتی هورگشت تمام سعی اش را میکند تا شما بهترین سفر زندگی تان را تجربه کنید ! خوب چی از این بهتر ! 

انتخاب فصل مهم نیست مهم این است که شما بتوانید سفر را بخشی از زندگی تان قرار دهید .
آژانس هواپیمایی هورگشت سفری شیرین و خاطره انگیز را برایتان آرزو میکند .