دانستنی های سفر

چگونه سبک سفر کنیم ؟

یکی از هنرهایی که هر توریست و گردشگری باید داشته باشد سبک سفر کردن است . سبک سفر کردن واقعا هنر است و باید آن را بلد باشید . زمانی که قصد دارید چمدان تان را ببندید در نظرتان همه چیز ضروری به نظر میرسد و دوست دارید همه ی وسیله ها را همراهتان ببرید . اما این کار کاملا اشتباه است . هرچقدر چمدان تان سنگین تر باشد سفر سخت تری پیش رویتان خواهید داشت . ما با اطمینان به شما میگوئیم وقتی چمدان تان را پر میکنید و به سفر میروید نهایتا در آخر سفر میبینید نیمی از وسیله هایی که همراهتان برده اید بی استفاده مانده . این موضوع اصلا جالب نیست . من به شخصه همیشه سبک سفر میکنم و سعی میکنم وسیله هایی که واقعا نیاز است را با خودم ببرم .
با ما همراه باشید تا شما را در سبک سفر کردن راهنمایی کنیم . 

 

چگونه سبک سفر کنیم ؟

 

در جمع کردن وسیله هایتان هدفمند باشید !

افراد مشهور بسیاری هستند که به اقتضای کارشان مجبورند در ماه چندین سفر به کشورهای مختلف را انجام دهند . افرادی مثل ساوانتا سیترو (یکی از سهام داران برند آرایشی بهداشتی immunocologic) یا سرآشپز بزرگ یعنی کوین اوکانر . آنها در جواب به سوال آیا از سفرهای زیاد و مکرر خسته نمیشوید گفته اند ما در سفر فقط و فقط یک کوله پشتی همراه مان میبریم و همین امر باعث میشود راحت تر سفر کنیم از طرفی عشق به کار سختی سفر را نیز شیرین میکند . 

 

سبک سفر کردن

 

لباس های سنگین و سبک 

در طول سفر باید سعی کنید لباس های سنگین تان را تن تان کنید و لباس های سبک تر را در کیف یا چمدان تان جای دهید . مخصوصا در سفرهای کاری . در سفرهای کاری حتما باید کت و شلوارتان همراهتان باشد از این رو پیشنهاد میکنیم کت و شلوار را تن تان کنید و مابقی لباس هایتان را در چمدان قرار دهید . هر چه چمدان سبک تر باشد بهتر است . 
از طرفی بهتر است حمل لوازم آرایشی بهداشتی تان را به حداقل ممکن برسانید . نکته ی لازم به ذکر دیگر این است که باید لباس های سبک و حساس تان را داخل کیسه ی پلاستیکی قرار دهید بعد در چمدان جای دهید . 

استفاده از محصولات چند منظوره 

و اما نکته ی دیگری درباره ی سبک سفر کردن . همان طور که قبل تر گفتیم باید از بردن هر گونه وسایل اضافی جدا خود داری کنید اما در صورتی که مجبور بودید چندتا وسیله ی سنگین را با خودتان ببرید سعی کنید نمونه های جایگزین و چند منظوره را انتخاب کنید . مثلا به جای اینکه یه شامپو بدن ، یه شامپوی مو و یک شوینده ی لباس ببرید یک ماده ی شوینده ای را انتخاب کنید که هر سه کار را با هم انجام دهد . اینطوری مقدار قابل توجهی از وزن چمدان تان را کم کرده اید . 

 

چمدان سبک در سفر

 

خرید سوغاتی 

خرید سوغات یکی از بخش های اصلی در سفر است . در خرید سوغات هم باید هنر به خرج داد تا چمدان تان را الکی سنگین نکنید . سوغاتی هایی را که انتخاب میکنید حتما باید سبک باشد و البته ارزان قیمت تا از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد . در کل در سفر باید سعی کنید حداقل هزینه ی ممکن را به خرید سوغات اختصاص دهید . و نهایت اینکه سعی کنید چمدانی را برای سفر انتخاب کنید که جیب های جانبی داشته باشد تا بتوانید کارت های بانکی و مدارک مهم تان را در آن جای دهید . 

آژانس مسافرتی هورگشت از برترین و منحصر به فردترین آژانس های شهر تهران است . آژانسی معتبر با کادری مجرب و حرفه ای . برای سفر کافیست برنامه ریزی کنید و به آژانس ما مراجعه کنید . پرسنل ما بهترین برنامه ریزی را برایتان در نظر میگیرد تا بتوانید بهترین سفر زندگی تان را تجربه کنید پس فرصت را از دست ندهید . با اطمینان کامل میگوئیم بهتر از تورهای استثنایی و ارزان هورگشت وجود ندارد . تورهایی مقرون به صرفه با خدماتی ایده آل و امکاناتی کارآمد . 

سفری خوش و خاطره انگیز را برایتان آرزو میکنیم .