هتل های زنجیره ای مهم جهان

رقابتی سنگین برای اضافه کردن اتاق های بیشتر

با شنیدن نام هتل، ساختمانی چند طبقه که هر طبقه توسط راهرو های باریک و بلند به اتاق هایی ختم می شود که محل استراحت مسافران می‌باشد در ذهن مجسم می شود. این ساختمان ها با در نظر گرفتن خیلی از ویژگی ها مثل نوع شهر و کشور( توریستی، صنعتی)، آب و هوا( ساحلی، کوهستانی)، موقعیت مکانی( نزدیک به مراکز مهم تجاری، اداری) و غیره دارای امکانات و ویژگی های مخصوصی می‌باشند که اقامت مسافران را آسان‌تر می‌کنند. با توجه به رشد سریع صنعت توریسم در دنیا شرکت‌های بزرگ سعی بر این دارند که با ایجاد چندین هتل با یک سرپرستی و مدیریت واحد در امر خدمات رسانی بیشتر به مسافران فعال باشند در رقابتی تنگاتنگ. البته این شرکت‌ها دارای درآمدها و سودهای بسیار زیادی نیز می باشند.

 معرفی چند هتل زنجیره ای معروف جهان

هتل اینترکانتیننتال: این مجموعه دارای ۶۰۰ هزار اتاق می باشد که در ردیف اول بهترین و بزرگترین هتل های زنجیره ای قرار دارد.

هتل ویندهام: این مجموعه که توانسته است و دو شعبه از گروه هتلداری هیات را با ۴۰۰ هتل به مجموعه بزرگ خود اضافه نماید. با رشد ۷/۷ درصدی در مقام دوم قرار دارد.

هتل ماریوت: این مجموعه سعی بر آن دارد که با طرح های جدید و ایده های نو در سراسر جهان تعداد هتل های خود را به ۸۰۰ شعبه و ۱۲۵ هزار اتاق برساند.

هتل هیلتون: شرکتی آمریکایی که توانسته است در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳۰۰ هتل را به مجموعه خود اضافه نماید.

هتل آکورد: این مجموعه هشتصدمین شعبه آیبیس را در شهر شانگهای چین افتتاح کرد و حوزه فعالیت خود را به شرق جهان کشاند. این مجموعه با ۵۰۰ هزار اتاق در گروه پنجم قرار می گیرد.

گروه هتلداری بست وسترن: یکی از فعال ترین شرکت های هتل سازی جهان است که بیشترین فعالیتش در کشور فرانسه است. این شرکت اولین هتل ۵ ستاره خود را در شهر پراگ چک در سال ۲۰۰۸ افتتاح نمود و سعی دارد که به زودی فعالیت‌های گسترده‌ای در چین و دبی نیز داشته باشد.

گروه هتلداری بین المللی هیات: این گروه نامدار با تمرکز بیشتر بر بخش هتلداری فعالیت می کند که می تواند به زودی رتبه خود را در جدول دچار تغییر و تحول مثبت بگرداند.