معرفی کشورهای اروپایی بدون فرودگاه

زمانی که قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید قطعا اولین گام برای سفرتان رزرو بلیت هواپیماست . فرودگاه در هر شهر و کشوری واقعا چیز بدیهی است یعنی شاید نتوانید تصور کنید که برخی از کشورهای و یا شهرها اصلا فرودگاه ندارند ! دوست دارید بدانید این کشورها کدامند ؟ یا اصلا چرا این کشور ها فرودگاه ندارند ؟ دلیل اش چیست ؟ اگر فرودگاهی وجود ندارد پس جابه جایی ها در این کشور چگونه انجام میشود ؟! خلاصه اینکه ما در این مقاله شهرها و کشورهای مختلفی را معرفی خواهیم کرد که فاقل فرودگاه هستند پس با ما همراه باشید.

1- واتیکان

کوچکترین کشور دنیاست ! این کشور فقط 44 هکتار مساحت دارد و تنها 836 نفر در آن زندگی میکنند . واتیکان درست در وسط شهر رم قرار گرفته اما کشوری مستقل محسوب میشود کسی که بخواهد وارد واتیکان شود باید از طریق فرودگاه رم اقدام کند. جالب است بدانید دستور ساخت فرودگاه واتیکان داده شده اما باز هم امکان پذیر نیست چرا که واتیکان فضای کافی ندارد . 

2- موناکو

پس از واتیکان موناکو دومین شهر کوچک در جهان است ، کشوری برای تفریح و خوشگذرانی برای ثروتمندان بزرگ از این رو به آن کشور کشور شاهزاده نشین هم میگویند . هر کسی که بخواهد وارد موناکو شود باید از طریق شهر نیس در فرانسه اقدام  کند سپس از آنجا با اتومبیل ، لیموزین ،  اتوبوس ، قطار به موناکو سفر کنند .
موناکو کشوری با  هکتار و جمعیت 3850 نفره است ! حال میپرسید چرا فردگاه ؟ کاملا امری بدیهی است زیرا فضای لازم برای این کار را ندارند از طرفی ساکنین هم علاقه ای به داشتن فرودگاه در کشورشان ندارند دلیل دیگر آن هم بالا بودن تراکم جمعیت نسبت به مساحت آن است .

3- لیختنشتاین

کشور لیختنشتاین نیز فاقد فرودگاه است این کشور محصور دوگانه در خشکی است ! میدانید یعنی چه ؟ کشوری که محصور دو گانه در خشکی است یعنی کشوری که در همسایگی آنهاست نیز یک کشور محصور در خشکی است . در دنیا کشورهایی که این وضعیت را دارند فقط دوتا هستند ! یکی لیختنشتاین و دیگری ازبکستان !  لیختنشتاین کشوری با 36281 نفر جمعیت است . کسانی که قصد سفر به این کشور رادارند اول باید وارد زوریخ شوند ( منظور فرودگاه زوریخ است ) سپس از آنجا خودشان را به لیختنشتاین برسانند !  البته یک فرودگاه مخصوص هلیکوپتر نیز در این کشور وجود دارد که در مواقع اضطراری پروازهایی درش اتفاق می افتد ! این کشور جذاب بین دو کشور اتریش و سوئیس قرار گرفته ! از طرفی فقط 70 کیلومتر با کشور ایتالیا فاصله دارد . 

4- آندورا

آندورا نیز کشوری میان دو کشور اسپانیا و فرانسه است این کشور در دامنه ی کوه های پیرنه قرار گرفته ! آندورا مساحتی بالغ بر 121 هکتار دارد از این رو به راحتی میتوان گفت فضای کافی برای ساخت درش وجود ندارد . از طرفی این کشور همان طور که گفتیم در کوه پیرنه قرار گرفته وجود دره های پر عمق و کوهستانی اجازه پرواز هواپیماها را نخواهد داد .
اما جالب است بدانید این کشور سه فرودگاه هلیکوپتر دارد ! اگر قصد سفر به کشور آندورا را دارید باید از طریق دو کشور اسپانیا و فرانسه اقدام کنید ! فرودگاه جیرونا - کاستا براوا در کشور دیدنی اسپانیا نزدیکترین فرودگاه به این کشور است .

5- سان مارینو

کشور سان مارینو کشوری زیباست که ایتالیا تنها کشور در همسایگی اش است  قدیمی ترین قانون اساسی متعلق به کشور سان مارینو است . این کشور فقط چند کیلومتر با فرودگاه بین المللی فدریکو فلینی فاصله دارد این فرودگاه در شهر توریستی کشور ایتالیا قرار گرفته ! همین نزدیک بودن یکی از دلایلی است که باعث شده سان مارینو خود را نیازمند فرودگاه نداند  سان مارینو فقط یک فروشگاه کوچک برای هلیکوپتر است در مواقع ضروری پروازهایی با هلیکوپتر انجام میشود اما در کل سان مارینو کشوری فاقد فرودگاه است .

این کشورها همگی جزو کشورهای اروپایی محسوب میشود که فاقد فرودگاه هستند تمامی آنها هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت کوچکترین کشورهای اروپایی نیز محسوب میشود ، اما جمعیت و مساحت نباید مانع از ساخت فرودگاه در یک کشور شود چرا که کشورهایی مثل نارو و توالو نیز وجود دارد که رتبه ی سومین و چهارمین کشور کوچک را در دنیا دارند اما دارای فرودگاه هستند ! 

آژانس مسافرتی هورگشت سفری خوش و خاطره انگیز را برایتان آرزومند است .