دانستنی های سفر

بیمه مسافرتی چیست و چه مزایایی دارد ؟

تا به حال از بیمه ی مسافرتی استفاده کرده اید ؟ قطعا تا زمانی که به آن نیاز پیدا نکنید از مزایای آن مطلع نخواهید شد ! لازم است بدانید بیمه مسافرتی یکی از واجب ترین و ارزشمند ترین چیزهایی است که باید حتما همراهتان باشد ! شاید به خودتان بگویید که بیمه مسافرتی ارزش هزینه کردن را ندارد اما اینطور نیست ! 
بیمه مسافرتی خدمات متنوعی را به شما ارزائه میدهد که حین آسیب و خسارت کمک وافری به شما میکند ، حادثه و مشکلات متعدد در سفر همیشه در کمین است پس بهتر است با بیمه مسافرین خود را حفظ کنید . 
بیمه های سوانح مختلف از جمله بیمه مسافرتی ، بیمه گم شدن وسیله هایتان ، بیمه پزشکی ، سوانح هوایی و هرنوع خسارتی که تصور کنید چه در سطح بین المللی و چه در سطح داخلی .
وقتی وسیله هایتان گم شود و یا حتی دزدیده شود در آن زمان است که نیاز به بیمه مسافرتی دارید ! بارها اتفاق افتاده که مسافرین چمدان هایشان را در فرودگاه گم کرده اند و مجبور شده اند چند روز سفرشان و حتی تمامی مسافرین بدون وسایل شخصی بگذرانند در این زمینه بیمه مسافرتی به خوبی میتواند خسارت های وارده را جبران کند . 

در کل باید بگوییم بیمه مسافرتی داشته باشید بدون هیچ گونه ترس و استرسی سفرتا را به پایان خواهید برد ، گاهی هم ممکن است به هر دلیلی سفرتان لغو شود و یا مثلا زمان آن کاهش پیدا کند ! گاهی ممکن است فردی در خارج از کشور فوت شود ! در این صورت بیمه تمامی مخارج آن فرد را متحمل میشود .

موارد اختیاری پوشش بیمه 

برخی بیمه نامه های سفر هزینه های اضافی دیگری را نیز تحت پوشش قرار میدهد اما میزان آنها در شرکت های مختلف متفاوت است . حال اگر مبتلا به بیماری خاصی هم باشید بیمه شرایطی را برایتان فراهم میکند :

1- بیماری هایی نظیر آسم و دیابت 
2- سفر به کشورهای جنگ زده و کشورهایی که ممکن است برای شما آسیب جانی و مالی داشته باشد که این آسیب میتواند ناشی از بلایای طبیعی و یا اقدامات تروریستی باشد . 
3- بیمه برای ورزش های خطرزا مانند اسکی و یا غواصی 

نحوه ی دریافت خسارت از بیمه ی مسافرتی 

همانطور که گفتیم بیمه مسافرتی مسافران را به خوبی تحت پوشش قرار میدهد و جالب است بدانید اعتبار این بیمه شما فقط برای خارج از کشور است ! شما اگر در سفر آسیب و یا خسارتی بخورید مدارک مربوطه به آن را پس از ئارد شدن به ایران ارسال کنید ! این مدارک شامل بیمه نامه ، کپی از پاسپورت ، فرم اطلاعات خسارت میشود ! این مدارک حداکثر تا 30 روز باید ارسال شود و در غیر اینصورت بیمه هیچ گونه پستیبانی انجام نمیدهد . 

آژانس مسافرتی هورگشت یکی از برترین آژانس های مسافرتی در تهران است ! آژانسی با کارگزاران حرفه ای و کاربلد ! شما اگر قصد سفر به هرجای جهان را دارید با کارگزاران این آژآنس مشاوره کنید زیرا بهترین ها را برایتان در نظر میگیرند . 
تورهای خارجی ، تورهای داخلی این آژانس با قیمت هایی استثنایی و مقرون به صرفه در اختیار مسافرنی قرار میگیرد ! برای سفر کافیست برنامه ریزی کنید و به آژانس مسافرتی هورگشت سری بزنید ، ما به شما این اطمینان را میدهیم که سفری خوش و خاطره انگیز را برای خود رقم میزنید .