تفاوت های دوسوی خلیج فارس از نظر صنعت گردشگری

 

تا به حال به این موصوع فکر کرده اید که دو طرف خلیج فارس چه اتفاق هایی می افتد ؟ صنعت گردشگری در دو طرف این خلیج زیبا بسیار متفاوت است ! امارات کجا و ایران کجا ! فرق این دو مکان این است که یکی یک طرف خلیج فارس قرار دارد و دیگیر در آن سمتش !؟ امارات شهری مهیج وپرطرفدار هم چون دبی است ولی ایران در زمینه توریستی و تفریحی حرف زیادی برای گفتن ندارد . تور ارزان دبی خیلی شنیده اید ولی تا حالا تو کیش از دبی شنیده اید؟!!!

 

خلیج زیبای همیشه فارس

 

شهر دبی در صنعت توریسم توانسته رکورد های بسیاری را درجهان جا به جا کند ! سالیانه توریستان و گردشگران بیشماری از اقصی نقاط مختلف وارد این شهر میشوند و باعث شده که دبی پیشرفت چشمگیری کند یعنی به راحتی میتوان گفت دبی دراین زمینه به صورت کامل موفق بوده ! حال بیاییم به سوی دیگر ایران خلیج فارس ! ایران نقاط ضعف بسیاری در این زمینه دارد ! نقاط ضعف ایران در صنعت توریسم به قدری زیاد است که شمردن آنها زمان زیادی میبرد . بهترین زمان سفر به دبی فصل سرد است.

 

جاذبه های شهر دوبی

 

کشوری همچون ترکیه در دهه ی 90  جزو ضعیف ترین کشورها از نظر اقتصادی بوده ، این کشور دچار چنان بحران شدیدی شده بود که کمتر کسی کر میکرد در ترکیه دوباره بتواند استقلال داشته باشد ! اما شخصی باهوش باعث شد این کشور از آن بحران خارج شود و فکر او فقط این بود! او کشور ترکیه را با جذب توریست تبدیل به یکی از قطب های گردشگری درآسیا کرد ، او از فقیرترین کشور در آن دوره مشوری توریستی و ثروتمند ساخت. کشور ایران هم نیز دچار همین بحران شده ایران از نظر جاذبه های گردشگری در میان 10 کشور برتر در جهان است اما دلایلی باعث شده کمتر کسی برای دیدن آن به این جا سفر کند .

 

کشور ایران

 

اولین دلیل که دلیلی بسیار مهم است کمبود امکانات رفاهی برای توریستان و گردشگران خارجی است. شرایط نا مناسب رفاهی و قوانینی که در کشور ما وجود دارد برای گردشگران و توریستان اصلا قابل قبول و خوشایند نیست! در ایران حتی پی پا افتاده ترین مسائل رفاهی هم وجود ندارد ، امکاناتی نظیر خدمات حمل و نقل راحت ، امکانات لازم برای اقامت ، امکانات با کیفیت فرودگاهی ، سرویس های بانکی درست و حسابی و حتی سرویس بهداشتی فرنگی ! اینها ساده ترین مشکلات برای توریستان خارجی است به عنوان مثال اصفهان ، شیراز ، یزد سه شهر توریستی ایران است که توریستان زیادی را به سمت خود جلب میکرد اما این شهر ها برخلاف شهرهای خارج از کشور که همگی به هم متصل هستند وسیله حمل و نقل درون شهری هم ندارد !  

 

خلیج فارس

 

دلیل دوم هم که بسیار واضح است موانع سیاسی و اجتماعی ! ایران در حال حاضر چهره خوبی در میان جهانیان ندارد و همه ما را تروریست میدانند ! ایران در چشم جهانیان اصلا کشور امن و راحتی نیست و قطعا کسی دوست ندارد به همچین کشوری سفر کند.در شرایط بحرانی فعلی که دچار تحریم های همه جانبه شده ایم فقط با یک برنامه ریزی مناسب میتوانیم به وضعیت اقتصادی فعلی کشورمان کمک کنیم . حال شما ببینید دبی چه کرده و در ایران چه شده !! دبی تا چند سال پیش بیابانی بیش نبوده و هیچ موجود زنده ای درش تاب نمی آورد ولی امروزه تبدیل به یکی از اصلی ترین مقاصد توریستی برای گرشگران و توریستان شده و بلعکس. کشور ایران سال ها قبل حرفی برای گفتن در زمینه توریسم داشت ولی اکنون هیچ .

 

مهم ترین نکات سفر به کشورهای جدید چیست؟ 🦉