مهمترین مشکلات و موانع گردشگری در ایران و سایر کشورها

 

 

ایران یکی از بهترین کشورهای آسیایی است چرا که جاذبه های بسیاری برای توریستان و گردشگران دارد اما موانعی وجود دارد که باعث ورود گردشگران به این کشور زیبا میشود . ما در این مقاله این موضوغ را برایتان توضیح خواهیم داد .

 

مناطق زیبای کشور ایران

 

اولین دلیلی که باعث میشود گردشگران و توریستان هر کشوری را به این کشور ترجیح دهند کمبود امکانات رفاهی برای گردشگران است هیچ چیزی برای توریستان محیا نیست حتی امکانات رفاهی ، خدمات حمل و نقل سریع و امن ، حمل ونقل فرودگاهی ، امکانات فرودگاهی قابل قبول و امکاناتی لازم برای داشتن اقامتی راحت  و آرام ! اینها پیش پا افتاده ترین امکانات برای توریستان است که با کمترین کیفیت ممکن ارائه میشود در هرجای دنیا شهرهای توریستی در یکی کشور با راه آهن به هم متصل میشوند اما در ایران اصلا اینطور نیست ! برای مثال شهرهای اصفهان ، شیراز، یزد اصلا هیچ راه ارتباطی از طریق راه آهن ندارند حتی مسیر جاده ای هم که وجود دارد هیچ سرویس بهداشتی فرنگی ای درش وجود ندارد و این معزل بزرگی برای توریستان است آنها اصلا طرز استفاده از توالت ایرانی را بلد نیستند و قطعا برایشان خوشایند نخواهد بود .

 

جاذبه ها و دیدنی های ایران

 

دلیل دوم اینکه مشکلاتی را برای توریستان ایجاد کرد وضعیت سیاسی و اجتماعی امروزه کشورمان است ، کشور ایران در رسانه های خارجی اصلا وجهه خوبی ندارد همه ما را با چشم تروریست نگاه میکنند در چشم توریستان کشور ایران کشوری نا امن که سفر به آن میتواند ریسک بزرگی باشد.از طرفی دیگر خدمات و امکانات بانکی اصلا کیفیت ندارد و تحریم های همه جانبه آن را محدود تر ساخته ، تحریم هایی که به ایران ضربه ی وحشتناکی وارد کرد علی الخصوص در زمینه توریسم و گردشگری ! اگر از الان به فکر نباشیم اتفاقات بدی خواهد افتاد .

 

دیدنی های جذاب ایرانی

 

برای بهتری شدن این وضعیت حتما باید از الان برنامه ریزی کنند! با برنامه ریزی مناسب بهبود این وضعیت قابل تغییر است . ساخت هتل های مناسب همراه با استانداردهای جهانی ، رستوران های بین المللی ، امکانات حمل و نقل درون و برون شهری مناسب و ایده ال و ارائه ویزای فرودگاهی از دیگر کارهایی است که میتوان با آنها به وضعیت فعلی بهبود بخشید .

 

جاذبه های دیدنی و جذاب ایران

 

در کل میتوان گفت که کشورمان جزو انتخاب های توریستان خارجی نیست.چرا که موانع و مشکلاتی که تا به اینجا گفتیم بخش کوچکی از این مشکلات است اما اگر رسیدگی شود ایران پتانسیل لازم برای توریستی شدن را داراست.کشوری مثل ترکیه امروز به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شده ، در دهه 90 میلادی این کشور دچار بحران اقتصادی شدیدی شده بود واز ترکیه به عنوان فقیرترین کشور منطقه یاد کردند اما چه شد که یهو تبدیل به یکی از بهترین ها شد!؟ فقط فق با جذب توریست که اقتصاد این کشور را زیر و رو کرد.حال مسئولین کشور باید از سایر کشورهای اطراف درس عبرت بگیرند و فکری به حال این صنعت در کشور بکنند.

 

تـــــور ارزان مشــــــــــــــــــــــهد نوروز 97 🦉 | التماس دعا !