دانستنی های سفر

مهمترین برنامه های تفریحی و کنسرت های سالانه تفلیس گرجستان

 

تفلیس و شادی هایش | شهر های توریستی گرجستان

 

تفلیس پایتخت کشور گرجستان یکی از شهرهای زیبا و توریستی می باشد که دارای آثار باستانی فراوان، جاذبه های گردشگری متعدد و تنوع غذایی زیادی است که به راحتی پای هر گردشگری را به سوی خود می‌کشاند. این شهر با داشتن مردمانی خونگرم و مهمان نواز در تمامی فصول سال آماده پذیرایی از توریست ها می باشد. اغلب گردشگران مایلند زمانی به این شهر سفر کنند که مصادف با فستیوال یا جشنواره خاصی باشد، زیرا که در آن هنگام شهر دارای رنگ و بوی خاصی می شود که بسیار دیدنی تر است. معمولا بهترین زمان سفر به گرجستان بهار است.

 

هتل های تفلیس در تور ارزان تفلیس گرجستان

تور ارزان گرجستان نوروز 97 🦉 | تفلیس و باتومی

 

فستیوال ها و جشنواره های تفلیس

 

هر ساله در این شهر زیبا تعداد زیادی فستیوال و کارناوال برپا می شود که طرفداران خاصی دارد. مهمانان شهر سعی می‌کنند که با در نظر گرفتن زمان برگزاری این جشنواره‌ها برنامه سفری خود را هماهنگ کنند. به طور مثال می‌توان به چند جشنواره و کارناوال این گونه اشاره کرد.

 

1.فستیوال جاز:

فستیوالی با هدف ترویج موسیقی و مخصوصاً موسیقی گرجی و هنرمندان گرجی می باشد.

 

2.جشنواره رنگ:

هولی یا جشن رنگ در ماه مارس برگزار می‌شود که همان جشن رنگ هندوستان است که در آن آب و رنگ ها را با رقص و پایکوبی به یکدیگر می پاشند.

 

3.فستیوال پنیر:

یکی از پرطرفدارترین فستیوال های این کشور می باشد که در آن انواع پنیر ها با هم به رقابت می‌پردازند و کشور برنده میزبان سال آینده این فستیوال می باشد.

 

4.فستیوال تبیلیسو با:

جشن بزرگداشت شهر تفلیس می باشد که در آخرین یکشنبه ماه اکتبر برپا می‌شود که تاریخ ۱۵۰۰ ساله یک شهر را به نمایش می گذارد. در این جشن شهر آذین بندی می شود و همه جا رقص و شادی برپا می‌شود.

هزینه سفر به گرجستان | تو گرجستان چقدر خرجم میشه ؟ 🦉

5.کارناوال شادی:

روز اول ژانویه از تمام هنرمندان جهان دعوت به عمل می آید. این دعوت توسط دولت گرجستان صورت می گیرد.

 

6.روز شانس و اقبال:

۲ ژانویه روزی شاد و شبی طولانی که در آن به شادی و دادن انواع هدیه می پردازند.

 

7.کنسرت های نوروزی:

در ایام نوروز این شهر پر از کنسرت های گوناگون از خوانندگان مختلف می باشد. گرجستان به دلیل هم مرز بودن با ایران، نخواستن ویزا، ارزان بودن هزینه ها یکی از مکان هایی می باشد که در آن کنسرت خوانندگان معروف برپا می‌شود که بسیار هم پرطرفدار است. تور ارزان گرجستان را فراموش نکنید.

 

اطلاعات گردشگری تفلیس | تور ارزان تفلیس گرجستان