دانستنی های سفر

سفر درمانی و گردشگری درمانی | سفر عامل شادی؟

 

سلامت جسمی و روحی یکی از مهمترین عوامل برای ادامه ی حیات و زندگی است . یکی از راه هایی که میتوان به وسیله ی آن روج و جسمی سالم و شاداب داشت سفر کردن است . سفر کردن هم باعث کسب تجربه میشود و هم روحیات شما را به کلی تغییر میدهد . سفر به هرجا !! مهم نیست کجا !! اما همین که سفری را آغاز می کنید گویی که از درون رها شده اید و مشکلات را پشت سر گذاشته اید و چند روز فقط قرار است خوش بگذرانید و چیزهای جدید را کسب کنید . 

 

سفر درمانی و گردشگری درمانی

 

بیشتر بخوانیم : صنعت گردشگری در کشورها و شهرهای مختلف

 

یکی از جالب ترین تحقیقات در همین زمینه است ! اخیرا تحقیقاتی روی مردان انجام شده و ثابت کرده اند که مردانی که با خطر بیماری های قلبی رو به رو بوده اند میتوانند این خطر را با رفتن به سفر کاهش دهند !! به نظر شما جالب نیست ؟؟!

یکی دیگر از مزایای سفر کاهش نگرانی در طی زندگیست !! کسانی که مشاغل استرس زا دارند حتما باید سفر کردن را در اولویت داشته باشند !! سفر کردن استرس را به صورت چشم گیری کاهش میدهد . از طرفی کاهش استرس در سلامت روانی و جسمی افراد بسیار موثر است! اگر از کار و مشکلات زندگی خسته شده اید و نمیدانید چطور این مشکلات را حل کنید برنامه ی سفری چند روزه را بچینید . مطمئن باشید پس از بازگشت تاثیر آن را به روشنی حس خواهید کرد . 

 

سفردرمانی

 

اگر خانم هستید به برنامه ی سفرتان بیشتر اهمیت بدهید !! طبق گفته ی محققان سفر باعث جذابیت ظاهری در شخص میشود مخصوصا خانم ها !!

سفر باعث شادی میشود !

 

اینکه سفر باعث شادی و زندگی میشود را نمیتوان انکار کرد ! احتیاجی نیست حتما این حرف را توسط شخصی متخصص یا دانشمندان بشنوید !! سفر کنید و زندگی تان رابیش از پیش شاد کنید . 

خود کلمه ی گردشگری درمانی به معنی مسافرت کردن برای استفاده ی منابع درمانی طبیعی است . منابعی همچون آب های معدنی ، چشمه های آبگرم و ... این منابع برای درمان بیماری های بسیاری مفید است . از کمردرد و بیماری های جسمی گرفته تا بیماری های روحی ! 

 

گردشگری درمانی

 

شما هنگامی که یک سفر را آغاز میکنید طی سفر تجربه های بسیاری را کسب خواهید کرد . تجربه هایی جدید که وقتی به کشور خودتان بازگردید بسیار کارآمد خواهد بود . شاید خودتان هم متوجه تغییراتی که درتان ایجاد شده نشوید اما سفرهای مکرر به مرور زمان استانداردهای زندگی تان را تغییر خواهد داد و تاثیراتی مثبت ایجاد خواهد کرد . 

ناصرالدین شاه شخصی بود که برای پیشرفت ایران کاروانی جوان را راهی فرنگ کرد . آنها پس از بازگشت در آداب و رسوم ، سیاست و فرهنگ و ادبیات کشور تغییراتی چشم گیر ایجاد کردند . 

ما همه ی این صحبت ها را کردیم تا شما به تاثیرات عمیق سفر در زندگی تان پی ببرید . 

 

 

سفر کنید !!   سفر کنید !!   سفر کنید !!

 

سفر شما را در محیطی جدید قرار میدهد و کم و کاستی های زندگی تان را جبران میکند !! زمان را از دست ندهید !!