دانستنی های سفر

معرفی معروف ترین توریست های مطرح جهان

 

معرفی معروف ترین توریست های مطرح جهان !

 

1- فریتسوف نانسن (fridtjof nansen)

 

اولین کسی که موفق شد قله ی یخی گرینلند را فتح کند فریتسوف نانسن است ! از دیگر افتخارات وی پیشروی در اقیانوس منجمد شمالیست ! او 9 ماه سفر زمستانی داشت و تمام این 9 ماه را در کپری می ماند که از سنگ و پوست شیر ماهی ساخته شده بود . خرس های قطبی و شیرماهی ها بسیار خطرناک هستند اما او توانسته بود از دست آنها جان سالم به در ببرد !

 

فریتسوف نانسن

 

2- کریستین کلمب (christipher colom bus)

 

وی شخصی بود که وقتی از دریا به خشکی رسید نمیدانست که قاره ی آمریکا را کشف کرده و در ابتدا تصور میکرده که وارد هند شده ! او پرده از جهانی نو برداشت ! 

 

christipher colom bus

 

3- ابن بطوطه (ibn battuta)

 

یکی دیگر از جهانگردان محبوب که مسلمان هم بوده ابن بطوطه است . او 120 هزارکیلومتر را پیمود و از کشورها و شهرهای بسیاری نیز دیدن کرد !! او بارها توسط دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفت و به گروگان گرفته شده !! سفرنامه ای که از وی به جا مانده بسیار جذاب و خواندنیست . 

 

ابن بطوطه

 

4- ژوان زانگ (zuan zang)

 

یک گردشگر چینی که البته کار ترجمه هم انجام میداده شهرت نابی در این زمینه دارد . ژوان زانگ سفری 17 ساله به شهرها و کشورهای مختلف داشته و تجربه های ناب و متنوعی را تجربه کرده که حمله ی راهزنان یکی از آنها بوده . 

 

ژوان زانگ

 

بیشتر بخوانیم : معرفی معروف ترین توریست های داخلی و خارجی ایرانیان

 

5- لوئیس و کلارک (lewis & clark)

 

این دو شخص از دیگر جهانگردان معروف جهانی هستند که سفرشان را از سال 1804 آغاز کردند و با اتفاقات بسیاری هم رو به رو شدند که از پس همه ی آنها برآمدند . 

 

6- ارنست همینگوی (ernest heming way)

 

یکی از گردشگران که به جهانگردی معروف است ارنست همینگوی است . او یک ماهیگیر ساده بوده که برخی مواقع شکار هم میرفت ! پاریس ، کوبا و اسپانیا سه کشوری است که ارنست مدتی در آنها زندگی میکرده .

 

 ارنست همینگوی

 

7- مارکوپولو (marcopolo)

از دیگر جهانگردان خارق العاده که نامی آشنا برای همه است مارکوپولو است ! او در سن 17 سالگی به همراه پدر و عمویش اولین سفرش را آغاز کرد. این سفر 24 سال به طول انجامید . 

اخبار : مهمترین اخبار گردشگری جهان

 

8- نیل آرمسترانگ (neil armstrang)

 

وی سفرش کمی متفاوت تر است . نیل آرمسترانگ کسی است که برای اولین بار پا به کره ی ماه گذاشت . ماجراجویی که توانست جهشی عظیم در زندگی انسان ایجاد کند .

 

نیل آرمسترانگ