دانستنی های سفر

معرفی معروف ترین توریست های داخلی و خارجی ایرانیان

 

ذهن تاریخ هنوز افراد نامی ای را که راه را برای توریستان امروزی همجوار کرده اند فراموش نکرده ! ما در این مقاله به معروف ترین و محبوب ترین توریستان داخلی و خارجی اشاره خواهیم کرد و شما هم اگر دوست دارید این افراد را بشناسید با ماه همراه باشید .

 

1- ناصر خسرو قبادیانی Nasir Khusraw Qubadiani Balkhi

 

وی شخصی ایرانی بود که در سال 5 هجری می زیست . او شبی خوابی می بیند و پی آن خواب تصمیم میگیرد سفری را آغاز کند که 7 سال به طول انجامید !! سفر وی از مرودشت آغاز شد و نهایتا در بلخ به پایان رسید . ایران ، ترکیه ، سوریه ، فلسیطین ، لبنان و مصر کشورهایی بود که در حین سفر از آنها گذر کرد . 

 

ناصر خسرو قبادیانی  | Nasir Khusraw Qubadiani Balkhi

 

2- برادران امیدوار 

 

از دیگر توریستان و گردشگران معروف ایرانی میتوان نام برادران امیدوار را آورد . عیسی و عبدالله نام این برادران است . سفرهای این دو از سال 1330 آغاز شد . آنها از تمامی سفرهایشان فیلم ، عکس و مستند تهیه کرده اند که طرفداران بسیاری نیز داشته .

 

 برادران امیدوار

 

بیشتر بخوانیم : معرفی معروف ترین توریست های مطرح جهان

 

3- چنگ هه 

 

یکی از چهانگردان محبوب شخصی چینی است که مسلمان هم بوده ! وی طی 30 سال به 7 کشور ایران ، عربستان ، چند کشور در شرق آسیای دور و شبه جزیره ی هند سفر داشته . اکتشافاتی که وی در سفرهایش داشته بسیار مورد استقبال قرار گرفت . 

 

چنگ هه  zheng he

 

4- مارکوپولو

 

نام مارکوپولو را شاید همه شنیده باشید . جهانگردی محبوب و نامی . هرجا که نام جهان جهانگردی میاید نام مارکوپولو میدرخشد ! laugh
وی سفرهای بسیاری به سرتاسر جهان داشته حتی ایران !! او معمولا مسیرهای رفت را از خشکی میرفت ولی مسیرهای برگشت را از دریا آغاز میکرد . 

 

مارکوپولو  Marco Polo

 

5- پوپه مهدوی نادر 

 

وی جزء جهانگردان معروف ایرانیست که موفق شد با دوچرخه سفری به دور دنیا داشته باشد البته برای مسیرهای طولانی تر از هواپیما استفاده میکرد. سفر او حدودا یک سال و نیم به طول انجامید . 
پوپه مهدوی نادر (زاده سال ۱۳۵۲ در تهران) اولین بانوی جهانگرد ایرانی است که با دوچرخه به تمام دنیا سفر کرد او با شعار «عشق، دوستی و صلح جهانی» سفر می کند.

 

 پونه مهدوی نادر 

 

6- کریستین کلمب 

 

از دیگر گردشگران معروف کریستین کلمب است . وی نامی معروف میان آمریکائیان است چرا که او کسی بود که قاره ی آمریکا را کشف کرده . 

 

کریستین کلمب  Christof Columbus

 

7- مایکل پالین 

 

یکی از کمدین های انگلیسی که از جهانگردان محبوب نیز است مایکل پالین است . او سفرهایش را از سال 1980 آغاز کرد . قطب جنوب ، قطب شمال ، صحرای آفریقا ، هیمالیا و اروپای شرقی اماکنی است که وی پا به آنجا گذاشت و از آنها دیدن کرد . 

 

 مایکل پالین 

 

8- ابن بطوطه 

 

یکی دیگر از جهانگردان مسلمان ابن بطوطه است . وی اصالتی مراکشی دارد . او خاطرات سفرهایش را گرد هم آورد و کتابی به نام سفرنامه ی ابن بطوطه را نوشت . 

 

ابن بطوطه 

 

9- حسن علیزاده و امیرحسین احمدی 

 

دو گردشگر داخلی دیگر حسن علیزاده و امیرحسین احمدی هستند . این دو در خدمت سربازی باهم آشنا و دوست میشوند و تصمیم میگیرند دور دنیا را گشت بزنند و ببینند . سفر آنها در سال 1379 آغاز شد .

 

حسن علیزاده و امیرحسین احمدی 

 

10- میرزا محمد علی محلاتی یا حاج سیاح

 

دیگر جهانگرد محبوب ایرانی میرزا محمد علی محلاتی است . حاج سیاح لقب وی است . او از کشورهای بسیاری دیدن کرده که ژاپن و ایالات متحده دوتای آنهاست . 

 

میرزا محمد علی محلاتی یا حاج سیاح Hajj Sayyah

 

 

قوانین پروازهای خارجی ,شرایط ویزا و اقامت ,کشور های بدون ویزا برای ایرانیان و ...