دانستنی های سفر

7 غذای سنتی و لذیذ ترکی در کشور ترکیه🍛

 

ترکیه در طی سال، میزبان مسافران زیادی میباشد که به این شهرزیبا و پرجاذبه سفر میکنند. شاید با تور ارزان ترکیه به این کشور زیبا بروید. فرقی ندارد چه شهری ؛ استانبول ,کوش آداسی ,آنتالیا ,ازمیر و ......... یک چیزی که هرگز دست از سر شما برنخواهد داشت و هر روز بسراغ شما خواهد آمد غذا خوردن است! پس تور ارزان آنتالیا, تور ارزان کوش آداسی و تور ارزان استانبول را روی هوا قاپ بزنید!

غذاهای ترکی از محبوبیت خاصی در جهان بر خوردار میباشد و غذاهای ترکی شباهت زیادی به غذاهای ایرانی دارند. به همین دلیل ایرانی ها در سفرشان به ترکیه از لحاظ غذایی آسوده خاطر هستند. 

 

بیشتر بخوانیم :  آشنایی با غذاهای سنتی و رستورانهای معروف بدروم ترکیه

 

 آشپزهای ترک در طبخ غذاها از سبزیجات زیاد استفاده می کنند. سبزیجات پخته شده با روغن زیتون و همچنین ماست از عمده خوراکی های این کشور است.

ترکیه ، غذاهای خوشمزه بسیاری دارد که البته کباب در بین آنها حرف اول را میزند. در ادامه با سایر غذاهای ترکی آشنا میشوید. حتما اگر با تور های مختلف ترکیه ما به این کشور زیبا پانهادید از این غذاها امتحان کنید!

 

غذاهای محلی ترکیه

 

"پیده"

پیده یکی از معروف ترین غذاهای ترکی میباشد که به پیتزای ترکی هم معروف است.

این غذا دارای طعم و مزه های متفاوتی میباشد و یکی از معروف ترین انواع پیده با گوشت، پیاز، فلفل دلمه و گوجه فرنگی است. پیده مرغ و پیده یونانی و پیده زبان نیز نوع دیگر آن است. طرز تهیه پیده پنیر نیز کمی مشکل تر از سایر انواع ان است.

 

قوانین فرودگاهی ترکیه؛ حواستان حتما به این نکات باشد!🦉

غذای پیده ترکی

 

"کباب ترکی"

مگر میشود به ترکیه رفت و کباب ترکی نخورد!!!!!!

کباب ترکی یکی از معروف ترین غذاهای ترکی می باشد که در سراسر دنیا معروف و محبوب است. 

این غذا به شکل های مختلف مانند پرسی، ساندویچ و با برنج سرو می شود. معروف ترین نوع این کباب ها، آدانا و اورفا هستند که مربوط به قسمت جنوب شرقی ترکیه میباشند. 

 

یک مطلب مرتبط : برترین غذاهای کشور مالزی

 

 

"مانتی"

مانتی سیب زمینی یکی از غذاهاییست که تنها  در ترکیه پیدا میشود. شاید بعنوان یک پیش غذای ترکیه ای!

مانتی مکعب‌های بسیار کوچک خمیری هستند که با گوشت چرخ‌کرده پر می‌شوند و بعد از جوشاندن در آب آن را با ماست سرد، سیر، تخم مرغ، انواع سبزیجات و پیاز سرو میکنند. این غذا بسیار لذیذ است و تنها در ترکیه میتوانید آنرا بیابید. پس به شما پیشنهاد میکنیم در سفرتان به کشور ترکیه حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. 

مانتی سرخ شده, کوزالاک مانتی, مانتی در فر و مانتی ترکمنی از انواع این نوع غذا هستند.

 

مانتی غذای خوشمزه ترکی

 

"کارنی"

کارنی یاریک یکی دیگر از غذاهای معروف ترکی است که در تمام رستوران های ترکیه  سرو میشود.

این غذای لذیذ از بادمجان سرخ شده تهیه میشود که داخلش با گوشت چرخ کرده و مزه ‌دار شده و جعفری پر می شود و روی آن سس گوجه میریزند. 

گاهی این غذا را با برنج هم سرو میکنند. 

 

کارنی غذای ترکیه ای

 

"کوفته"

کوفته ، غذای محبوب ترک ها است که با طعم و مزه های متفاوتی طبخ میشود. غذاهاي معروف تركيه اي با غذاهای ایرانی نیز وجوه مشترکی دارند!

این غذا از گوشت و برنج تهیه می شود که در وسط آن آلو ترش یا زرشک میگذارند. این غذا با انواع ادویه جات مخصوص ترکیه تهیه میشود و طعم و مزه خاصی نسبت به کوفته هایی که تا الان خورده اید دارد.

 

کوفته ترکی

 

"صدف"

صدف سیاه یکی از غذاهای گرون ترکی است. شاید خیلی ها آن را همانند خاویار دوست نداشته باشند.

این غذا در اصل  صدفی ویژه است که در ترکیه صید میشود.

صدف ها با ادویه های معطر ترکی پخته میشوند و طعم بی نظیرشان، هیچگاه از خاطرتان نمیرود. 

 

صدف شکم پر در ترکیه

 

"کوکوروچ"

کوکورچ یکی از غذاهای محلی ترکیه می باشد که در گوشه کنار این  شهر بزرگ و دیدنی یافت میشود. 

این غذا شامل  گوشت و روده بریان شده گوسفند است که توسط ادویه و سبزیجات مختلف به شکل رول درآورده میشود، سپس کاملا پخته می شود. این غذا به شکل پرسی یا ساندویچ سرو میگردد و در بین مردم ترکیه بسیار محبوب است. 

شما هم میتوانید با امتحان کردن آن، از طرفدارانش شوید. طرز تهیه غذاهای ترکی استانبولی را نیز می توانید یاد بگیرید و در ایران آنها را پخت کنید!

 

کوکورچ

 

همانطور که در ابتدا گفتیم، ترکیه از لحاظ غذایی بسیار غنی است و غذاهای بی نظیری مانند:

 

سایر بهترین غذاهای ترکیه

دلمه - سوپ عدس - خوراک فاصولیه - کمپیر - لاهماجون - مانتی - خوراک کنگر - منامر - کوزوتندیر - لاهماسون و..... دارد که تمامشان خوشمزه و لذیذ هستند.

تور استانبول نوروز 97 | امسال بریم ترکیه ؟؟!