زیباترین و برترین مساجد جهان در ترکیه 🕌

 

زیباترین و برترین مساجد جهان در ترکیه | در تور ترکیه کجا برویم؟!

 

ترکیه یکی از کشورهایی است که مساجد زیبایی دارد . مساجدی با معماری های خاص و منحصر به فرد . استانبول پایتخت این کشور زیبا که بخشی از آن در اروپا قرار گرفته و بخش دیگرش در آسیا بیش از نیمی از این مساجد زیبا را درون خود گنجانده پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با نفیس ترین و برترین مساجد در این کشور آشنا شوید تا با نفیس ترین و برترین مساجد در این کشور آشنا شوید . اگر با تور ارزان آنتالیا یا استانبول هورگشت راهی ترکیه شدید مطمئنا بعنوان یک مسلمان برایتان جالب خواهد بود تا انواع مساجد عظیم استانبول و آنتالیا را ببینید!

 

درباره سفر به ترکیه چه نکاتی را باید بدانیم؟ 🦉 آفرهای ترکیه

 

1- مسجد کبود در استانبول

 

مسجد کبود یکی از زیباترین مساجد در کشور ترکیه است که در قرن بیست به دستور سلطان احمد ساخته شد . کاشی های آبی رنگ استفاده شده در این مسجد به همراه شش مناره ی زیبایش جزء نمادهای شهر استانبول محسوب میشود و طرفداران بسیاری هم میان توریستان و گردشگران دارد .

 

مسجد زیبای کبود در استانبول ترکیه

 

2- مسجد ایاصوفیه در استانبول 

 

یکی دیگر از مساجد نامی و زیبا در کشور ترکیه که در شهر استانبول قرار گرفته مسجد زیبای ایاصوفیه است . مسجدی که تماما درش معاری غربی به کار رفته و اثری از معماری شرقی درش دیده نمیشود . این مسجد که در اوایل ساخت آن را به عنوان کلیسا میشناختند بعدها تبدیل به مسجد ایاصوفیه شود .
جالب است بدانید این مسجد یکی از مهمترین اماکن در شهر استانبول و حتی کشور ترکیه است که همه آن را با عنوان موزه میشناسند چرا که در جای جای ساخت آن ظرافت هایی به کار رفته که باعث شده ایاصوفیه از لیست مساجد خارج شود .

 

قوانین فرودگاهی ترکیه؛ حواستان حتما به این نکات باشد!🦉

مسجد ایاصوفیه در استانبول 

 

3- مسجد آبی در استانبول 

 

مسجد آبی یکی از مساجد زیبا و منحصر به فرد در پایتخت کشور ترکیه است که با معماری چشم گیر و بینظیرش توجه افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده و البته از زیباترین مساجد ترکیه نیز محسوب میشود . کاشی کاری های زیبا و نقاشی ها و خوش نویسی هایی در جای جای این مسجد دیده میشود که زیبایی مسجد را چندین برابر کرده . از دیگر مناظر دیدنی در این مسجد میتوان به استخر وسط پارک اشاره کرد اگر به آنجا بروید بهتر و بیشتر به زیبایی های مسجد آبی پی میبرید . 

 

مسجد آبی استانبول

 

4- مسجد رستم پاشا در استانبول 

 

از دیگر مساجد محبوب و زیبا در شهر استانبول مسجد رستم پاشاست که توسط معمار سنان ساخته شد . مسجدی کوچک اما زیبا و دیدنی . وقتی صحبت از کاشی کاری های زیبا میشود همه نگاه ها به سمت مسجد رستم پاشا میرود چرا که سرامیک های ارزشمندی به صورت کاملا حرفه ای درش به کار رفته . این مسجد جزء یکی از دیدنی ترین هاست که تنها چند قدم با بازار ادویه فاصله دارد . 

 

مسجد رستم پاشا در استانبول

 

5- مسجد جدید در استانبول 

 

از دیگر مساجد محبوب کشور ترکیه که قدمت 350 ساله دارد مسجد جدید است که برخلاف نامش قدمت چند صد ساله دارد . این مسجد همجوار با بازار ادویه است یعنی در بخش جنوبی پل گالاتا ! در سفر به شهر استانبول در ترکیه از بازدید این مسجد غافل نمانید .

 

مسجد جدیددر شهر زیبای استانبول

 

6-مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا  

 

مسجد تکلی مهمت پاشا یکی دیگر از مساجد دیدنی در کشور ترکیه است که در شهر توریستی آنتالیا قرار گرفته . این مسجد به دستور شخص تکلی مهمت پاشا ساخته شد و همین دلیلی شد که نامش روی مسجد گذاشته شود . با اینکه زمان کمی از ساخت آن میگذرد اما توانسته توجه افراد بسیاری را به سمت خودش جذب کند . تور ارزان آنتالیا همان چیزیست که شما را به دیدن این مسجد اعظم می رساند. تور لحظه آخری آنتالیا را همین امروز تهیه کنید!

 

7- مسجد کوجاتپه در آنکارا 

 

مسجد کوجاتپه مسجدی زیبا در شهر آنکاراست . مسجدی به مساحت 4500 متر مربع که سال ساختش به سال های 1987-1981 برمیگردد . 
مسجد کوجاتپه دارای یک گنبد مرکزی و چهار نیم گنبد کوچکتر است . البته از مناره های 88 متری و هنرنمایی های زیبای داخل مسجد نیز نباید گذشت . اگر میخواهید مسجدی زیبا با دکور کلاسیک را در کشور ترکیه ببینید حتما از این مسجد دیدنی در شهر آنکارا دیدن کنید قطعا لذت خواهید برد . تور لحظه آخری آنکارا بهترین فرصت برای بازدید از این مسجد بزرگ است.

 

مسجد کوجاتپه در آنکارا 

 

8- مسجد سابانجی در شهر آدانا 

 

مسجد سابانجی یکی از زیباترین مساجد در ترکیه است که بسیار مورد توجه بوده . این مسجد در شهر زیبا و منحصر به فرد آدانا قرار گرفته .
مسجد سابانجی در زمینی به مساحت 52600 مترمربع ساخته شد . از طرفی زمینی 6600 مترمربعی اطراف آن را احاطه کرده این آمار و ارقام باعث شده مسجد سابانجی بزرگترین مسجد در بالکان و شرق میانه باشد . 
در سفر به شهر زیبا و دیدنی آدانا حتما از این مسجد دیدن کنید قطعا لحظآتی به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد . 

تور استانبول نوروز 97 | امسال بریم ترکیه ؟؟!

 

 مسجد سابانجی در شهر آدانا