دانستنی های سفر به پاتایا؛ همونجا که خودتون می دونید!! 😈😈

دانستنی های سفر ارزان به پاتایا 😈😈

پاتایا از بهترنی و مفرح ترین شهر ها در کشور پرطرفدار و دیدنی در تایلند است . شهری مملو از امکانات مفرح و شادی که بهترین لحظهات را برای شما رقم میزند . سواحل زیبا در این شهر از دیگر ویژگی هایش است ، شما میتوانید در این سواحل از حمام آفتاب استفاده کنید و یا در صورت تمایل از امکانات آبی آن لذت ببرند . از دیگر دیدنی های منحصر به فرد پاتایا میتوان به جزیره ی مرجانی ، باغ های زیبا ، مراکز فرهنگی مذهبی و موزه های زیبایش اشاره کرد که بازدید از آن بسیار ارزشمند خواهد بود . پاتایا در نزدیکی پایتخت قرار گرفته و همین امر دلیلی شده مردم در سفرشان هم از بانکوک دیدن کنند و هم از زیبایی های پاتایا لذت ببرند .

تور ارزان پاتایا در تایلند هورگشت پارس

نمایی زیبا از شهر دیدنی پاتایا

1- اطلاعات ضروری در سفر به پاتایا

اختلاف ساعت با تهران : 3:30+

زبان رسمی : تایلندی 😈😈

واحد پول : بات تایلند

بیشتر بخوانیم : بهترین زمان سفر به پاتایا؛ شهر آزادای های یواشکی! 😈😈

شهر زیبای پاتایا در تایلند

2- آب و هوای شهر پاتایا | کی بریم پاتایا؟

پاتایا شهری گرمسیری است که بدلیل نزدیکی به بانکوک انتظار میرود آب و هوایی شبیه به هم داشته باشند که البته همبن طور هم است اما ساحلی بودن پاتایا دلیلی شده تا آب و هوای آن نسبت به بانکوک کمی خنک تر باشد . تابستان این شهر بارش های ناگهانی بسیاری دارد ، اگر قصد سفر به این شهر جذاب و دیدنی را دارید ماه های نوامبر تا فوریه بهترین انتخاب برای شماست . 😈😈

هزینه سفر به پاتایا | خرج های اصافی در پاتایا! 😈

نمایی خارق العاده از کشور تایلند

3- سفر ارزان به پاتایا

فرودگاه پاتایا در 30 کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته اما بسیاری از افراد ترجیح میدهند که به فرودگاه بانکوک بروند و از آنجا با تاکسی و اتوبوس به پاتایا بروند . جاده ی بین این دو شهر را تمام جنگل های سبز و درختان بلند پوشش داده و رستوران ها و سوپر مارکت هایی نیز بین این دو قرار گرفته که نیازهایتان را برطرف کند . اتوبوس هایی که شما را از بانکوک به پاتایا میبرند بسیار راحت هستند و هزینه ی آنها بسیار کمتر از هزینه ی تاکسی است .

تور ارزان تایلند 🦉تایلند الان چخبره؟! 🦉

شهری دیدنی و جذاب پاتایا در تایلند

4- مراکز خرید ارزان در شهر پاتایا

پاتایا شهری با مراکز خرید متعدد و متنوعی است که از بهترین آنها میتوان به مرکز خرید فستیوال اشاره کرد . این مرکز خرید چند طبقه علاوه بر فروشگاه های لوکس و مدرن دارای سالن بولینگ و سینما نیز است یعنی شما میتوانید علاوه بر خریدی لذت بخش ، تفریحی شاد و مهیج هم داشته باشید .

Mike shoppimg malls و royal garden plaza دو مرکز خرید دیگر در این شهر است که رفتن به آنجا خالی از لطف نیست .

5- غذاهای ایرانی یا تایلندی ؟!!! 😈😈

ذائقه ی غذایی هیچکس قابل پیش بینی نیست اما غذاهای پرادویه و رنگارنگ تایلندی معمولا مطابق سلیقه ی ایرانیان نیست از این رو ایرانیانی که به شهرهای این کشور سفر میکنند همیشه به دنیال رستوران ها و غذاهای ایرانی هستند . رستوران پارسا یکی از بهترین رستوران های ایرانی در شهر پاتایاست . شما هر غذای ایرانی ای را که بخواهید در این رستوران با بهترین طعم آن را خواهید یافت .

6 رستوران اصلی شهر پاتایا که حتما باید به آنها سری بزنید! 🍕🌭🍔🍟🥙

غذاهای متنوع و رنگارنگ تایلندی

6- بایدها و نبایدهای سفر ارزان به پاتایا

1- بیمه ی مسافرتی از مهمترین چیزها در سفر به شهر پاتایا با تور ارزان است .

2- هنگام عبور از هر خیابانی با دقت به اطراف نگاه کنید چرا که تایلندی ها با سرعت بالا رانندگی میکنند .

3- هرگز از آب لوله کشی در این شهر استفاده نکنید حتی برای کارهای کوچک مثل مسواک زدن ! همیشه از آب های بطری و معدنی استفاده کنید .

4- پادشاه بودا برای تایلندی ها بسیار مقدس است ، از هر گونه توهین به آن ها بپرهیزید و به سنت و عقیده ی آنها احترام بگذارید .

5- حمل پول نقد اصلا در این شهر توصیه نمیشود . 😈😈

6- جواهرات و اشیای گرانبها را با خود در شهر حمل نکنید . 😈😈

غذاهای محلی سنتی و لذیذ تایلند

7-فعالیت های ورزشی در پاتایا

سکوی پرش در برجی به ارتفاع 165 فوت از مهیج ترین فعالیت های ورزشی در این شهر است . پرش میان این باغ های زیبا و درختان سرسبز تفریحی شاد و حیرت انگیز برایتان خواهد بود .

در نهایت توصیه میکنیم مقاله ی راهنمای سفر به پاتایا را نیز مطالعه کنید .  😈😈